Pomagali Mariuszowi. VI Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej

  • KW
  • 2017-11-19 16:17:59
Pomagali Mariuszowi. VI Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej
  • Foto: TV Gawex

Już po raz szósty Zarząd Stowarzyszenia "Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego" zorganizował Turniej Charytatywny Piłki Siatkowej. Tym razem akcja miała na celu pozyskanie środków finansowych niezbędnych do leczenia i rehabilitacji 26-letniego Mariusza Pabisiaka. Turniej tradycyjnie odbył się w Szczecinku w hali sportowej przy ul. Wiatracznej 5 w niedzielę, 19 listopada.

Mariusz Pabisiak ma 26 lat, mieszka z rodzicami w Szczecinku. Jak każdy nastolatek miał swoje plany i marzenia. Po liceum studiował zaocznie Geodezję i Kartografię w Koszalinie oraz pracował w jednej ze szczecineckich firm. 9 września 2013 roku jadąc na egzamin do Koszalina ucierpiał w wypadku drogowym, z którego ledwo uszedł z życiem. Doznał licznych obrażeń głowy i ciała. Zdiagnozowano między innymi śpiączkę mózgową, uraz czaszkowo-mózgowy, niedowład czterokończynowy, złamanie łuski kości skroniowej. Chłopak został sparaliżowany pod wpływem silnego uderzenia. Jego stan lekarze uznali za bardzo ciężki. Szanse na przeżycie malały z każdym dniem… Jednak Mariusz miał tak silną wolę życia, że się nie poddał i do dziś walczy o normalne funkcjonowanie. Chciałem żyć i z najcięższego stanu wyszedłem dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach, teraz pragnę wstać i stanąć na własne nogi, chcę stać się osobą w pełni zdrową i samodzielną – wyznaje Mariusz.

Za kilka miesięcy minie 5 lat od tego tragicznego zdarzenia. Mariusz przez te lata poddawany był bardzo intensywnej rehabilitacji ruchowej, manualnej oraz intelektualnej, które przyniosły już bardzo dobre efekty. Niestety przed nim jeszcze daleka droga do powrotu do zdrowia i pełni sił. Mariusz poświęca wiele godzin dziennie na ćwiczenia w domu oraz w klinikach rehabilitacyjnych. Rodzice Mariusza starają się z całych sił zapewniać mu systematyczną rehabilitację, jednak są to potężne nakłady finansowe, znacznie przewyższające ich budżet rodzinny.

Podczas niedzielnej imprezy na kibiców siatkówki czekały wrażenia sportowe. W turnieju udział wzięło 6 drużyn. 

Tradycyjnie odbyły się również licytacje cennych fantów, bonów na usługi: kosmetyczne, fryzjerskie, stomatologiczne, rehabilitacyjne, a także zaproszenia na bale, wyroby rękodzielnicze, produkty i żywność ekologiczna, zabawki, odzież, książki i gadżety z autografami znanych osób i wiele innych. A wszystko to przekazane przez osoby prywatne i przedsiębiorców, którym nie jest obca pomoc potrzebującym. Według wstępnych danych udało się uzbierać około 34 tys. zł. 

Relacja z turnieju w poniedziałek (20.11) w TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: