Co o możliwości ograniczania sprzedaży alkoholu myślą mieszkańcy Szczecinka? [SONDA]

  • KW
  • 2017-11-19 12:31:22
Co o możliwości ograniczania sprzedaży alkoholu myślą mieszkańcy Szczecinka? [SONDA]
  • Foto: TV Gawex

31 października br. do Sejmu wpłynął projekt ustawy o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz niektórych innych ustaw. Propozycja została złożona przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Wśród opinii publicznej wywołała ona niemałe poruszenie. Niektóre zapisy wzbudzają kontrowersje, nie tylko wśród opozycji.

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu: ma (on) na celu zmianę przepisów nasuwających wątpliwości interpretacyjne oraz uregulowanie na poziomie ustawowym zagadnień, które umożliwią gminom sprawniejsze realizowanie celów ustawy (...) tj. ograniczania dostępności napojów alkoholowych. Bowiem, im łatwiejszy dostęp do alkoholu tym wzrasta ogólne spożycie w populacji, co w efekcie przekłada się na zwiększone problemy alkoholowe”. Badania Instytutu Psychiatrii i Neurologii wykazały, że w Polsce 11,9% dorosłej populacji, czyli blisko 3 miliony osób między 18 a 64 rokiem życia nadużywa alkoholu. Alkoholizm jest zatem jedną z najczęściej występujących dewiacji społecznych.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak do ustawy podchodzą mieszkańcy Szczecinka. Zapraszamy do obejrzenia powyższego materiału wideo.

Komentarze (2)

Pijok 2017-11-20 13:08

Stanowczo "za" całkowitym zakazem sprzedaży napojów alkoholowych w sz-nku po godzinie 13-stej. Miasto i tak się wyludnia a alkohol pogarsza ruchliwość plemników. Po za tym nikogo nie widzać na ulicach po 19stej więc po cholerkę go sprzedawać. W zamian proponuję otworzyć kilka nowych kościołów, trzy kolejne kebaby, dwie następne pizzerie, osiem punktów gsm i czternaście innych oddziałów banku - gdzies te pieniądze zaoszczędzone na c2h5oh trzeba ulokować.

Bobby 2017-11-20 16:44

Wypowiedź posłanki Małgorzaty Golińskiej: "Dzisiaj obowiązuje zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych" to kompletna brednia. Dzisiaj ustawowy zapis ustawy o wychowaniu w trzeźwości to zakaz spożywania alkoholu na ulicach, placach i w parkach, co oczywiście nie jest tożsame z miejscem publicznym.Okazuje się, że są posłanki w Polsce, które chcą zmienić przepisy ustawy, której nawet nie znają i której nie przeczytały a wypowiadają się nieprzygotowane do kamery w roli eksperta. A to Polska właśnie!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: