Z nożem na ekspedientkę

  • KW
  • 2017-11-18 09:58:27
Z nożem na ekspedientkę
  • Foto: TV Gawex

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez świdwińskich policjantów w związku z rozbojem z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do jakiego doszło na terenie powiatu świdwińskiego. Napastnik groził 30-letniej ekspedientce, a następnie ukradł jej gotówkę i zdemolował sklep. Zatrzymanemu grozi kara więzienia nie krótsza niż 3 lata.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Świdwina. Napastnik wszedł do jednego ze sklepów monopolowych i grożąc ekspedientce nożem, zażądał wydania pieniędzy z kasy. Pracownica sklepu, korzystając z chwili nieuwagi mężczyzny, wybiegła za drzwi wejściowe i zamykając je uniemożliwiła oddalenie się sprawcy. Napastnik kiedy się zorientował, że został zamknięty zaczął demolować witryny sklepowe oraz rozbijać znajdujące się tam butelki. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszy, mężczyzna natychmiast został zatrzymany. Mundurowi odzyskali skradzione mienie w wartości blisko 200 złotych.

Mężczyzna usłyszał między innymi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co może trafić do więzienia na nie krócej niż 3 lata. Decyzją sądu trafił tymczasowo do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.

info: KPP Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: