III Gminny Konkurs Ortograficzny

  • KW
  • 2017-11-17 10:42:45
III Gminny Konkurs Ortograficzny
  • Foto: UM Bobolice

15.11.2017 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach odbył się III Gminny Konkurs Ortograficzny. Łącznie 32 uczestników w 3 różnych kategoriach wiekowych zmierzyło się z trudnymi dyktandami i podjęło próbę zdobycia tytułu Gminnego Mistrza oraz Wicemistrza Ortografii. Udział w konkursie poprzedziły eliminacje przeprowadzone w poszczególnych szkołach podstawowych na terenie Gminy Bobolice, za wyjątkiem osób dorosłych, które wyraziły chęć uczestnictwa w konkursie.

Komisja konkursowa w składzie Bożena Aksiutin, Izabela Helman wyłoniła następujących laureatów:

W kategorii uczniów szkół podstawowych Mistrzem została Martyna Pakos ze Szkoły Podstawowej w Drzewianach, a Wicemistrzem Jagoda Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach.

W kategorii uczniów klas VII oraz gimnazjum pierwsze miejsce zajął Michał Jankowski, a Wicemistrzem została Julia Chrystofiak ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza
w Bobolicach.

W kategorii dorosłych Gminnym Mistrzem Ortografii została Małgorzata Ksel, natomiast drugie miejsce zajęła Joanna Jankowska.

W czasie konkursu panowała miła i serdeczna atmosfera. Osoby biorące udział w konkursie miały okazję sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne, jak również wymienić doświadczenia i nawiązać nowe znajomości. Organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, a laureaci ponadto zostali uhonorowani szarfami i gromkimi brawami. Konkurs zorganizowany został w ramach projektu "Bliskie spotkania z książką i biblioteką" dofinansowanego ze środków Ministra Edukacji i Dziedzictwa Narodowego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesów!

info: UM Bobolice

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: