Tydzień Przedsiębiorczości w ZS nr 1 im. KEN

  • KW
  • 2017-11-16 15:31:36
Tydzień Przedsiębiorczości w ZS nr 1 im. KEN
  • Foto: TV Gawex

Od 13 do 19 listopada trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W tym czasie organizowanych jest wiele spotkań i wydarzeń związanych właśnie z przedsiębiorczością. Od kilku lat również Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej włącza się w inicjatywę, aby kreować postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, między innymi przez organizowanie jarmarku różności.

Każdego roku podczas Tygodnia Przedsiębiorczości młodzież ze szczecineckiego "Ekonomika" ma okazję odbyć różnego rodzaju spotkania m.in. z przedsiębiorcami, przedstawicielami Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Powiatowego Urzędu Pracy. Takie spotkania mają na celu przedstawienie młodym ludziom, jak powinno się prowadzić biznes, jak to wygląda to w praktyce oraz jak dochodzi się do sukcesów.

Nieodłącznym elementem jest również jarmark różności, który rozpoczął się dzisiaj (16.11) i potrwa do jutra (17.11). Dzięki niemu uczniowie uczą się przedsiębiorczości i prowadzenia biznesu w praktyce. Przygotowanie tego wydarzenia wymagało od młodzieży sporej organizacji, gdyż liczył się nie tylko pomysł na biznes, ale również jego wykonanie w całości. Na tegorocznych dniach przedsiębiorczości znalazły się przeróżnego rodzaju stragany, jednak w głównej mierze przeważały te z gastronomią: ciastem, babeczkami, napojami, a nawet chlebem ze smalcem i ogórkiem.

Relacja z wydarzenia już jutro (17.11) w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: