Wyciąg narciarski, ulica łącząca Kołobrzeską z Polną oraz dwa etapy skateplazy, czyli budżet na rok 2018

  • KW
  • 2017-11-16 10:56:16
Wyciąg narciarski, ulica łącząca Kołobrzeską z Polną oraz dwa etapy skateplazy, czyli budżet na rok 2018
  • Foto: TV Gawex

Powracamy do tematu budżetu Miasta Szczecinek na rok 2018 i planowanych inwestycji. Jak już wspominaliśmy będzie to największy w historii budżet, który przekroczy 170 milionów złotych. Miasto po raz kolejny nie zamierza zaciągać kredytów ani pożyczek.

Jeśli chodzi o budżet to zazwyczaj większość mieszkańców zainteresowana jest inwestycjami, jakie planuje się wykonać na terenie miasta. Trzeba przyznać, że nie zabraknie ich w kolejnym roku - włodarze postanowili zarówno kontynuować rozpoczęte już przedsięwzięcia, jak i podjąć się całkiem nowych. Bardzo spektakularną inwestycją, bez której pewnie moglibyśmy się obejść, ale będzie fajna i na pewno dobrze przyjęta to wyciąg do nart zimowych. Powstanie on na górce rynkowej, już zaczęliśmy prace i jestem przekonany, że na sezon 2018/2019 dzieci będą mogły szusować po stoku - mówi nam Burmistrz Szczecinka, Jerzy Hardie-Douglas.

Bardzo ważną inwestycją będzie też zakup przez Komunikację Miejską w Szczecinku autobusów elektrycznych. Przetarg na to zadanie został już rozstrzygnięty i w najbliższy poniedziałek, tj. 20 listopada ma zostać podpisana umowa z Ursusem na zakup pojazdów. KM zrealizuje też zadanie związane z budową kompleksowego systemu wypożyczalni rowerów. Takich stacji rowerowych na terenie Szczecinka ma być aż 22 i będą one zlokalizowane przy wiatach przystankowych. Na te dwa cele miasto przeznaczyło w przyszłorocznym budżecie łącznie 3,5 mln złotych.

W nowym budżecie nie zabrakło również inwestycji drogowych. Dofinansowana zostanie m.in. przebudowa ulicy Kościuszki i Trzesieckiej, którą prowadzi Starostwo Powiatowe w Szczecinku. W mieście natomiast wybudowana zostanie całkiem nowa ulica łącząca ulicę Kołobrzeską z ulicą Polną, biegnąca przy kościele pw. Bożego Miłosierdzia. To jest ulica bardzo potrzebna, od dawna o tym myśleliśmy. Radni reprezentujący tej rejon bardzo naciskali, aby ta inwestycja znalazła się w budżecie. Przy okazji wybudujemy rondo przy wjeździe na osiedle Kołobrzeska i nową ulicę - informuje nasz rozmówca. W przyszłym roku zakończona zostanie budowa asfaltowej nawierzchni na ulicy Żeglarskiej, więc cała ulica od Trzesieki do Świątek będzie utwardzona. Jak zaznacza burmistrz, ta inwestycja jest wynikiem porozumienia z Lasami Państwowymi. Nie zbraknie nowych miejsc parkingowych, które powstaną m.in. na ulicy Kołobrzeskiej czy Kopernika. Ulica Bagienna zyska nowy chodnik, a dojście do kościoła pw. Św. Rozalii od osiedla Zachód zostanie oświetlone.

W 2018 roku miasto planuje również rozpocząć budowę mieszkań socjalnych w budynku przy ulicy Pilskiej, który jakiś czas temu odkupiony został od CSI Słowianka. Mamy projekt i będziemy rozpisywać przetarg - mówi nam burmistrz. Budżet przewiduje też środki na wykonanie termomodernizacji 7 budynków socjalnych m.in. na ulicy Winnicznej, Armii Krajowej czy E. Plater. Na ten cel miasto otrzymało spore dofinansowanie, bo sięgające aż 85%. Przebudujemy też budynek gimnazjum przy ulicy Armii Krajowej. Chcemy go wyremontować i przenieść tam organizacje pozarządowe z ulicy Bartoszewskiego - informuje Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Pisaliśmy o tym w artykule: Organizacje pozarządowe czeka przeprowadzka na ulicę Armii Krajowej. Na przebudowę przeznaczono milion złotych.

Dla dzieci zaplanowano budowę największego w Szczecinku placu zabaw, który zlokalizowany ma być w parku na wysokości ulicy Lelewela. Mniejsza strefa zabaw powstanie na terenie osiedla prywatnego inwestora przy ulicy Polnej. Natomiast na ulicy Połczyńskiej miasto wraz ze spółdzielnią mieszkaniową podejmie się budowy boiska. Nie zapomniano również o II i III etapie budowy skateplazy. Mieliśmy to robić przez dwa lata, ale wiemy, że dostaniemy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu, więc jesteśmy w stanie dokończyć inwestycję w roku przyszłym - dodaje burmistrz. Powstaną również nowe siłownie na świeżym powietrzu, nowy wybieg dla psów przy ulicy Wodociągowej/Narutowicza, a także przebudowany zostanie mini park po miasteczku ruchu drogowego przy ulicy Kopernika. Na potrzeby monitoringu zamontowane zostaną kolejne kamery, co zwiększy bez wątpienia bezpieczeństwo w Szczecinku. Miasto podjęło też decyzję o budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Inwestycja zacznie się w przyszłym roku od stworzenia projektu, a budowa zaplanowana jest na rok 2019.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: