''Pił alkohol i nie miał siły sam dojść do domu'' - tygodniowy raport Straży Miejskiej

  • KW
  • 2017-11-13 10:38:00
''Pił alkohol i nie miał siły sam dojść do domu'' - tygodniowy raport Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 6.11.2017 r. do 12.11.2017 r. strażnicy podjęli 84 interwencje w stosunku do 49 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 12 zdarzeń, z czego w 9 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

W dniu 6.11.2017 r. około godziny 13:10 strażnicy udali się na ulicę Szczecińską w rejon hali ślusarnia, gdzie zgłoszono chorego lisa. Na miejscu patrol zastał zwierzę, które nie mogło samodzielnie poruszać się w związku z czym został wezwany lekarz weterynarii, który podjął decyzję o uśpieniu lisa.

We wtorek 7 listopada w kinie Wolność odbyła się kolejna, czwarta już odsłona akcji przebiegającej pod hasłem „Z odblaskiem bezpiecznej”. Jak co roku przypominamy jak ważną kwestią jest posiadanie przy sobie elementów odblaskowych. Podczas finałowej gali podsumowującej nasze działania na scenie zaprezentowali się uczniowie szczecineckich szkół. Do akcji włączyli się uczniowie SP nr 4, SP nr 7, SP nr 1 i SP nr 6 oraz zespół tańca współczesnego Rebelia. Dzieci przygotowały specjalny program artystyczny nawiązujący tematycznie do hasła spotkania.

W dniu 9.11.2017 r. o pomoc w uruchomieniu pojazdu zwrócił się kierowca na ulicy Słowiańskiej. Strażnikom udało się uruchomić samochód.

W dniu 10.11.2017 r. dyżurny SM otrzymał informację o żebrzącym mężczyźnie przy jednym ze sklepów. Około godziny 8:30 przy ulicy Jana Pawła II strażnicy zastali znanego im z wielu wcześniejszych interwencji mężczyznę, który szarpał kobietę za rękaw, prosząc o pieniądze. Mężczyzna przyznał, że utrzymuje się z żebractwa. Za natarczywe żebranie zostanie skierowany na niego wniosek do sądu o ukaranie.

W dniu 10.11.2017 r. do dyżurnego SM zgłosiła się kobieta, która nie mogła dostać się do mieszkania. Kobieta była bardzo zaniepokojona ponieważ jak twierdziła w mieszkaniu znajduje się jej mąż i nie reaguje na stukania do drzwi i nawoływania. Powiadomiono straż pożarną, strażacy sprawdzili czy mężczyznę widać przez okno. Do drzwi mieszkania przybył ślusarz, otworzył je. Okazało się, że mąż kobiety mocno spał po nocnej zmianie i nie słyszał dobijania się do drzwi.

W dniu 11.11.2017 r. o godzinie 11:25 strażnicy udali się na ulicę Wodociągową, gdzie na chodniku siedział mężczyzna. Okazało się, że wcześniej pił alkohol i nie miał siły sam dojść do domu. Patrol SM dowiózł go do domu i przekazał rodzinie. Mężczyzna został poinformowany o sporządzeniu na niego wniosku do sądu.

W dniu 12.11.2017 r. o godzinie 15:45 operator monitoringu miejskiego zwrócił uwagę na pojazd marki Honda, który był zaparkowany na Mysiej Wyspie. Po odtworzeniu materiału z kamery okazało się, że pojazd ten znajduje się tam trzy dni. Dyżurny Straży Miejskiej przekazał tę informację dyżurnemu policji w Szczecinku. Okazało się, że pojazd był poszukiwany w związku z zaginięciem kobiety.

info: Jolanta Siemaszko, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: