Akcja zdobienia pierniczków trwa!

  • KW
  • 2017-11-13 07:49:35
Akcja zdobienia pierniczków trwa!
  • Foto: D.Graszka – MBP Borne Sulinowo

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie trwają intensywne przygotowania do kiermaszu pn. „Pierniczki Reni”, którego organizatorem jest MBP i Stowarzyszenie „Stacja Kultura”. Sprzedaż pierniczków będzie kluczowym elementem Kiermaszu Świątecznego w dniu 9 grudnia 2017 r. od godz.16:00 w auli BKO.

Nazwa imprezy „Pierniczki Reni” jest kultywowaniem tradycji bardzo nam bliskiej ś.p. Reni Kasprzyk, dla której w kwietniu br. graliśmy koncert charytatywny. Postanowiliśmy podobnie jak Renia wypiekać i pięknie zdobić pierniczki, a pozyskane z ich sprzedaży środki przeznaczyć na cele charytatywne (pomoc potrzebującym i  wzbogacenie oferty kulturalnej miasta). Dobry duch Reni jest ciągle z nami, a jej bliscy stale nam towarzyszą i mocno angażują się w świąteczne dzieło - wyjaśnia Iwona Gajewska-Tranbowicz, Dyrektor MBP w Bornem Sulinowie. Bożonarodzeniowy kiermasz poza pierniczkami zaoferuje także serwis kawowy, „grzańca”, domowe ciasta, stoiska z wszelakimi dobrami, loterię fantową oraz aukcję obrazów młodych artystów zrzeszonych w Atelier Młodego Artysty w bibliotece. Świąteczny klimat zapewnią występy indywidualne wokalistów, zespołów, kwartetu saksofonowego, a dla najmłodszych odbędzie się warsztat zdobienia pierników i wyrobu ozdób choinkowych m.in. z wikliny papierowej, a potem wspólne strojenie choinki. Do zobaczenia już 9 grudnia o godzinie 16:00 w BKO!

Kiermasz świąteczny organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Stowarzyszenie Stacja Kultura i Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. Oficjalny patronat medialny objęła Telewizja Gawex.

Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych. Każda para rąk jest potrzebna. Jeśli nie odnajdziesz się w zdobieniu pierników, pomożesz przy ich pakowaniu. Zgłoś się do pomocy osobiście (biblioteka) lub telefonicznie: 94 37 33 120 - zaprasza Dyrektor MBP.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: