Wichury nad naszym regionem - ostrzeżenie meteorologiczne

  • KW
  • 2017-11-10 11:10:00
Wichury nad naszym regionem - ostrzeżenie meteorologiczne
  • Foto: depositphotos

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, z porywami od 75 km/h do 90 km/h z zachodu i północnego-zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w powiatach nadmorskich. Ważność: od godz. 18:00 dnia 10.11.2017 r. do godz. 10:00 dnia 11.11.2017 r. Stopień zagrożenia 1 (w 3-stopniowej skali).

W związku z powyższym, zaleca się:
 
1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki masowego przekazu.

2. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.

3. Nie parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.

4. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: