Ślubowanie klas pożarniczych w ZS nr 6

  • KW
  • 2017-11-09 15:02:01
Ślubowanie klas pożarniczych w ZS nr 6
  • Foto: TV Gawex

9 listopada w Zespole Szkół numer 6 imienia Stanisława Staszica kolejny rocznik klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego o specjalności ochrona przeciwpożarowa i ratownictwo złożył ślubowanie. Uczniowie w czasie nauki w liceum przejdą specjalne szkolenie.

W ceremonii wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, Komendant Powiatowy PSP w Szczecinku Adam Serafin, Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas, Radna Rady Powiatu Bożena Kawczyńska, Dyrektor Wydziału Edukacji Zofia Kosicka, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku Grzegorz Grondys, a także grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie klasy pierwszej. W czasie przemówień zebrani mogli usłyszeć, jak wielką wagę posiada zawód strażaka oraz o jego wyjątkowej roli w społeczeństwie. Nie zabrakło również życzeń skierowanych zarówno do uczniów, jak i do nauczycieli.

Profil powstał z inicjatywy dyrektora szkoły Pana Janusza Sienkiewicza oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w 2009 roku. Wtedy to opracowano program nauczania dla klas o specjalności ochrona przeciwpożarowa. Zainteresowanie kierunkiem od samego początku jest bardzo duże. W czasie nauki uczniowie kształcą się pod okiem kadry Państwowej Straży Pożarnej, która prowadzi zajęcia teoretyczne i praktyczne przy użyciu nowoczesnego sprzętu pożarniczego i ratowniczego. Absolwenci uzyskują świadectwo dojrzałości, a także mają możliwość zdobycia kwalifikacji strażaków-ratowników oraz Inspektorów Ochrony Przeciwpożarowej. Jeśli w trakcie nauki w liceum odkryją w sobie prawdziwą pasję do tego zawodu, dzięki przygotowaniu, które uzyskują, mają doskonałe podstawy, aby wziąć udział w rekrutacji do szkół mundurowych.

Uroczystość ślubowania połączona została z obchodami rocznicy Święta Niepodległości. W czasie programu artystycznego przypomniano historię Polski oraz odśpiewano pieśni patriotyczne. Relacja ze ślubowania już jutro (10.11) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: