Gmina Szczecinek przymierza się do zbycia jednego z dwóch budynków szkoły w Wierzchowie

  • KW
  • 2017-11-07 15:12:08
Gmina Szczecinek przymierza się do zbycia jednego z dwóch budynków szkoły w Wierzchowie
  • Foto: TV Gawex

Powód takiej decyzji? Jeden z obiektów nie jest wykorzystywany w pełni, a co za tym idzie, jest po prostu nierentowny, a jego utrzymanie zawyża wydatki na szkołę.

Szkoła w Wierzchowie za dawnych czasów mieściła się w trzech obiektach. Potem działalność placówki ograniczyła się do dwóch budynków, co też już wkrótce ulegnie zmianie, bowiem budynek po starym gimnazjum nie jest wykorzystywany w 100%, a co za tym idzie jego utrzymywanie nie jest opłacalne. Przymierzamy się bardzo mocno do skoncentrowania obiektów oświatowych w jednym miejscu, czyli w szkole podstawowej i chcemy opuścić budynek gimnazjum. Być może uda nam się to już we wrześniu 2018 roku. Zamierzamy dobudować minimum dwie sale lekcyjne tak, żeby można było przenieść albo uczniów gimnazjum do tego obiektu albo przedszkole - wyjaśnia nam Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas.

Powstaje zatem pytanie co się stanie z budynkiem po gimnazjum. Gmina ma kilka pomysłów na zagospodarowanie tego obiektu, jednak jak zaznacza wójt najbardziej prawdopodobne jest to, że obiekt ten zostanie sprzedany i przekształcony na mieszkania. Zapotrzebowanie rynku na tego typu obiekty jest bardzo duże i my przygotowaliśmy zmianę w planie zagospodarowania, że obiekty szkolne, które nie pełnią już funkcji szkół, mogą być zastąpione obiektami mieszkalnymi i w takim kierunku będziemy procedowali, żeby obiekt sprzedać na mieszkania - dodaje nasz rozmówca i wyjaśnia, że powodem decyzji o sprzedaży tego obiektu jest jego nierentowność oraz potrzeba oszczędności, które jak się okazuje w skali roku mogą sięgać kwoty od 30 do 45 tys. zł. Według wójta szkoła w Wierzchowie jest na tyle duża, iż nawet w przyszłości nie powinna mieć problemu z hipotetycznym wyżem demograficznym.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: