''Z odblaskiem bezpieczniej'' - zachęcali najmłodszych do noszenia odblasków

  • KW
  • 2017-11-07 11:04:52
''Z odblaskiem bezpieczniej'' - zachęcali najmłodszych do noszenia odblasków
  • Foto: TV Gawex

Już po raz czwarty w sali kina Wolność odbył się finał akcji „Z odblaskiem bezpieczniej”. Jest to inicjatywa Straży Miejskiej, która stawia sobie za cel uświadomienie najmłodszym, w jaki sposób powinni w prawidłowy sposób uczestniczyć w ruchu na drodze. Wydarzenie podobnie jak rok wcześniej cieszyło się ogromną popularnością, a sala została dwukrotnie wypełniona po brzegi. Pamiętając, że należy edukować najmłodszych przez cały rok, strażnicy miejscy rozdali dzieciom odblaski, które mają zapewnić im bezpieczeństwo, ale również przypominać o tej lekcji.

Za nami kolejny finał akcji "Z odblaskiem bezpieczniej". Uczestnikami, jak co roku, byli najmłodsi mieszkańcy Szczecinka, uczęszczający do szkół podstawowych. Dzięki takim wydarzeniom funkcjonariusze Straży Miejskiej starają się nauczyć najmłodszych w jaki sposób powinni zachowywać się na drodze, aby pozostać bezpiecznymi. Działania edukacyjne trwają przez cały rok w szkołach podstawowych. Główny cel to uświadomienie najmłodszym w jaki sposób powinni zachowywać się na drodze, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz innym jej użytkownikom. Funkcjonariusze Straży Miejskiej uczestniczą w zajęciach edukacyjnych, gdzie w zrozumiały sposób starają się przekazać dzieciom najważniejsze zasady ruchu i przekonać je do noszenia odblasków. Stąd niezwykle ważna jest współpraca Straży Miejskiej z placówkami oświaty, której zwieńczeniem jest dzisiejszy finał.

W trakcie finału na scenie zaprezentowali się najmłodsi wokaliści oraz szkolne grupy i zespoły. Odbył się również niezwykły pokaz mody, który udowodnił, że odblaski są nie tylko użyteczne, ale mogą okazać się doskonałym dodatkiem do stylizacji. Także zespół Rebelia w energicznym tańcu zaprezentował, że odblaski są modnym akcentem. Zainteresowanie akcją było na tyle duże, że musiały odbyć się dwa finały, w czasie których sala wypełniła się po brzegi.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (07.11) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: