Miasto stara się o środki na rewitalizację dworca PKP. Remont ruszy w przyszłym roku?

  • KW
  • 2017-11-03 15:15:53
Miasto stara się o środki na rewitalizację dworca PKP. Remont ruszy w przyszłym roku?
  • Foto: TV Gawex

Miasto Szczecinek stara się o zewnętrzne środki finansowe na przebudowę i modernizację dworca PKP. Jeśli to się uda, być może jesienią 2018 roku ruszą prace remontowe, a obiekt zyska nowe życie - nie tylko przez odświeżony wygląd, lecz także przez kluby i sekcje SAPiKu, które władze miasta planują tam przenieść.

Środki na remont mają zostać pozyskane z programu rewitalizacji miasta. Jak zaznacza Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas, aby otrzymać pieniądze miasto musi pokazać, że obiekt jest zaniedbany, co ewidentnie wychodzi z badań, a także, że miasto podejmuje kroki, aby dana część miasta odżyła. Dworzec PKP interesuje tylko osoby, które chcą gdzieś wyjechać lub przyjechać do miasta koleją. Natomiast teraz tam będą inne funkcje - mówi nam burmistrz i zaznacza, że w odnowionym budynku dworca mają znaleźć swoje nowe siedziby kluby i sekcje Samorządowej Agencji Promocji i Kultury, które dotychczas stacjonują w budynku przy ulicy Kilińskiego.

Sama przebudowa dworca będzie dość kosztowna, a wszystko przez dużą kubaturę i wpis obiektu do rejestru zabytków. Aktualnie tworzony jest program funkcjonalno-użytkowy przez firmę zewnętrzną, co będzie załącznikiem do aplikacji o pieniądze na rewitalizację. Nabór wniosków kończy się w styczniu 2018 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i miasto dostanie pieniądze, to dowie się o tym nie wcześniej jak w kwietniu/maju 2018. Wtedy będziemy już gotowi, bo będziemy mieć program funkcjonalno-użytkowy i bez zbędnej zwłoki moglibyśmy ogłosić przetarg. Jeśli w przyszłym roku zaczną się prace to myślę, że nie wcześniej jak jesienią 2018 roku - podsumowuje burmistrz.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: