Szkolenia dotyczące JPK_VAT oraz nowych obowiązków podatników VAT [ZAPROSZENIE]

  • KW
  • 2017-11-05 12:48:16
Szkolenia dotyczące JPK_VAT oraz nowych obowiązków podatników VAT [ZAPROSZENIE]
  • Foto: TV Gawex

Wspólnie z Ministerstwem Finansów Urząd Skarbowy w Szczecinku organizuje akcję informacyjną dotyczącą nowych obowiązków podatników podatku od towarów i usług, którzy od 01.01.2018 r. będą obowiązani przesyłać dane z rejestrów zakupów i sprzedaży VAT w formie JPK_VAT do resortu finansów.

Od 1 stycznia 2018 r. wszyscy podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K będą mieli obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT. Swój rejestr sprzedaży i zakupów VAT będą przesyłali do resortu finansów jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT). JPK_VAT jest to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, które wynikają z ewidencji VAT za dany okres. Dane z rejestru sprzedaży i zakupów w formie pliku JPK_VAT będą przekazywane, do resortu finansów, bez wezwania do 25 dnia po zakończeniu danego miesiąca. Podatnicy rozliczający się kwartalnie, składający VAT-7K, także prześlą JPK_VAT co miesiąc. Od 01.01.2018r obowiązek przekazywania JPK_VAT bez wezwania organu podatkowego będzie dotyczył wszystkich podatników VAT. Duże przedsiębiorstwa wysyłają już JPK_VAT od 1 lipca 2016 r., a małe i średnie od 1 stycznia 2017r.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, w każdy wtorek miesiąca listopada 2017r  tj, 7, 14, 21, 28 listopada, w siedzibie Urzędu Skarbowego w Szczecinku o godzinie 15:30 na Sali Obsługi, prowadzone będą szkolenia dotyczące JPK_VAT oraz nowych obowiązków podatników VAT od 01.01.2018r.

Masz pytania? Wejdź na stronę www.jpk.mf.gov.pl lub skontaktuj się z Krajową Informacją Skarbową 801 055 055 lub 22 330 03 30. Na nowej odsłonie strony http://www.jpk.mf.gov.pl, która znajduje się na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów, można znaleźć m.in. bezpłatne i bezpieczne narzędzia do utworzenia i wysłania JPK_VAT oraz dowiedzieć się – krok po kroku – jak przygotować, podpisać (w tym jak założyć bezpłatny profil zaufany ) i przesłać gotowe pliki do administracji skarbowej. Już teraz możesz testować elektroniczne składanie JPK_VAT dzięki aplikacji Ministerstwa Finansów Klient JPK 2.0, która umożliwia bezpłatne i bezpieczne wygenerowanie oraz wysłanie pliku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: