5 mln złotych na remont kołobrzeskiego dworca PKP

  • KW
  • 2017-11-03 13:39:02
5 mln złotych na remont kołobrzeskiego dworca PKP
  • Foto: www.e-kg.pl

Dworce kolejowe w polskich miastach i mniejszych miejscowościach przejdą metamorfozę. Niemal 200 obiektów albo zostanie zmodernizowanych, albo zostaną wybudowane na nowo. Na liście obiektów, które przejdą gruntowną modernizację znalazł się również Kołobrzeg. Realizowany obecnie Program Inwestycji Dworcowych, to największe tego typu przedsięwzięcie w historii polskiej kolei.

Na remont obiektu w Kołobrzegu Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przeznaczy kwotę ponad 5 mln złotych. Za te pieniądze planuje się przebudowę i przystosowanie przejścia pod torami do obsługi osób niepełnosprawnych na stacji Kołobrzeg oraz modernizację peronu nr 1 i nr 2. Jak wynika ze specyfikacji, tunel ma zostać przystosowany poprzez budowę pochylni z peronów nr 1 i 2 oraz zburzenie i budowę nowych schodów. Zejście do tunelu otrzyma też nowe zadaszenie. W ramach tego zadania pojawi się też informacja dla niepełnosprawnych, przebudowane zostaną instalacje i kanalizacja. Perony zostaną podwyższone do wysokości 76 cm ponad główkę szyny. Pojawią się na nich m. in. szare płyty o wymiarach 2x1 metra.

Na razie nie wiadomo kiedy zostanie rozpoczęty remont dworca. Wiadomo jedynie, że prace będą prowadzone w trybie "projektuj i buduj".

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: