Ze Szczecinka do Bobolic pojedziemy drogą ekspresową

  • KW
  • 2017-11-03 07:30:31
Ze Szczecinka do Bobolic pojedziemy drogą ekspresową
  • Foto: TV Gawex

Minister infrastruktury i budownictwa zatwierdził do realizacji 22 programy inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ponad 3,75 mld zł. Są to zadania związane z budową autostrad, prowadzeniem prac przygotowawczych do budowy dróg ekspresowych, budową obwodnic i rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich nośności do ruchu o nacisku 11,5 t/oś. Zadania te mają również poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego dzięki modernizacji dróg, w szczególności przebudowie skrzyżowań, budowie chodników i ciągów pieszo-rowerowych oraz zatok autobusowych.

Wśród tych 22 zadań drogowych znalazł się również odcinek S11 od Szczecinka do Bobolic. Inwestycja polegała będzie na budowie drogi ekspresowej S11 o długości 24,5 km. Jej celem jest zwiększenie dostępności ekonomicznej i komunikacyjnej regionu przez skrócenie czasu podróży, zwiększenie bezpieczeństwa ruchu przy jednoczesnym uwzględnieniu wymogów ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Lata realizacji robót to 2022 – 2025.

Przypomnijmy, w 2018 roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę drogi S11 na odcinku Bobolice-Koszalin. 12 lipca rząd zaktualizował Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023. Aktualizacja uwzględniała przede wszystkim większą pulę pieniędzy. Zostały one pozyskane dzięki oszczędnościom po rozstrzygniętych przetargach. W związku z tym, na listę Programu Budowy Dróg Krajowych został wpisany między innymi odcinek drogi S11 między Koszalinem a Bobolicami. Koszt tej inwestycji to 1,2 mld złotych za 47,7 km. Budowa ww. odcinka planowana jest na lata 2020 - 2023.

Komentarze (2)

Mieszkaniec Dalęcina 2017-11-03 09:34

Pewnie zapomną o zjeździe do Dalęcina gdzie dochodzi często do wypadków przez nadmierną prędkość. Zrobią expresówkę to tym bardziej kierowcy nie będą zwracać uwagi czy ktoś skręca będą go wyprzedać i jechać dalej, albo w niego przywalą.

Rafi 2017-11-04 22:40

Do MIESZKAŃCA DALĘCINA ,pewnie Pan mieszkaniec nigdy nie jeżdził drogą ekspresową więc nie wie ,że na drogach ekspresowych nie ma takich zwyczajnych skrzyżowań jak na DK ."Drogi ekspresowe mogą posiadać jedną lub dwie jezdnie oraz wielopoziomowe skrzyżowania z przecinającymi je innymi drogami transportu lądowego i wodnego. Wyjątkowo dopuszcza się też jednopoziomowe skrzyżowania z drogami publicznymi. "zródło moto.pl. Więc budowa drogi ekspresowej w 100% zwiększy w tym miejscu bezpieczeństwo.A kwestia usytuowania zjazdu to już inny temat(plany ,projekty itd.)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: