W Drawsku Pomorskim grali w siatkówkę

  • KW
  • 2017-11-02 09:20:31
W Drawsku Pomorskim grali w siatkówkę
  • Foto: M. Owedyk, UM Drawsko Pomorskie

29 października w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim odbył się turniej piłki siatkowej. Podobnie jak w poprzednich edycjach do turnieju zgłosiły się drużyny zarówno z Drawska Pomorskiego, jak i kilka drużyn przyjezdnych.

Rywalizacja prowadzona była w dwóch grupach. Po losowaniu, w grupie „A” znalazły się drużyny „Retro”, „Dream Team Roman”, „FC Po Nalewce” oraz „Mat - Fiz”. Grupę „B” stworzyły „ZIP Skład”, „Czarni” Łobez oraz „UKS Olimpijczyk” Drawsko Pomorskie. W grupie „A” bezkonkurencyjny okazał się zespół „FC Po Nalewce”, który z kompletem zwycięstw, bez straty seta awansował do półfinałów. Drugą drużyną, która zakwalifikowała się do dalszej fazy gier był zespół „Dream Team Roman”. Z drugiej grupy do półfinałów zakwalifikowały się drużyny „ZIP Skład” oraz „Czarni” Łobez.

Drużyny, które w swoich grupach zajęły miejsca 3-4 zagrały w „mini turnieju” o lokaty 5-7 w klasyfikacji ogólnej. Ostatecznie piąte miejsce zajęła drużyna „Retro”, wyprzedzając kolejno drużyny „Mat - Fiz” oraz „UKS Olimpijczyk” Drawsko Pomorskie. Warto zaznaczyć, że drużyna Olimpijczyka złożona była z młodych zawodników, na co dzień uczniów drawskiej podstawówki, dla których rywalizacja w drużynach 6 - osobowych była nowością. Młodzi siatkarze pokazali się z naprawdę dobrej strony, a rywalizacja z pewnością okaże się dla nich cenną lekcją. W półfinałach zmierzyli się ze sobą „FC Po Nalewce” z „Czarnymi” Łobez. Goście z Łobza przegrali 2:0. W drugim półfinale „ZIP Skład” również 2:0 pokonał drużynę „Dream Team Roman”. Najbardziej zaciętym meczem było spotkanie o III miejsce. „Czarni” Łobez po tie-breaku 2:1 pokonali „Dream Team Roman”. W finale turnieju faworyci zmagań, drużyna „FC Po Nalewce” pewnie pokonała „ZIP Skład” 3:0. Sędziami zawodów byli Jarosław Łaszczewski, Mariusz Łaszczewski oraz Michał Kulpa. Zwycięska drużyna otrzymała puchar, natomiast najlepsze trzy drużyny pamiątkowe medale. Nagrody ufundowane zostały przez gminę Drawsko Pomorskie. 

info: M. Owedyk

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: