Nocne bójki i 2-latek pozostawiony w samochodzie. Tygodniowy Raport Straży Miejskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-10-30 13:12:17
Nocne bójki i 2-latek pozostawiony w samochodzie. Tygodniowy Raport Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 23.10.2017 r. do 29.10.2017 r. strażnicy podjęli 87 interwencji w stosunku do 73 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 14 zdarzeń, z czego w 10 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

24.10.2017 około godziny 12 strażnicy zostali wezwani na interwencję na ul: Szafera gdzie w trawie miał leżeć mężczyzna upojony alkoholem. Na miejscu zastano dobrze nam znanego bezdomnego, którego po obudzeniu przewieziono do jadłodajni gdzie pozostał pod opieka obsługi.

24.10.2017 około godziny 14:20 strażnicy zostali wezwani do mężczyzny leżącego na ul: Ks. Elżbiety. Okazało się, że leżący ma atak epilepsji w związku, z czym na miejsce został wezwany zespół ratunkowy. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

24.10.2017 asysta dla pracowników PGK przy wycince drzew na ul: Polnej. Strażnicy zabezpieczyli ruch drogowy na czas prowadzenia wycinki.

25.10.2017 około godziny 13:30 strażnicy udali się na interwencję na ul: Karlińską gdzie miał się znajdować dziwnie zachowujący się mężczyzna. Na miejscu zastano mężczyznę, który posiadał obrażenia ciała, miał zakrwawiony nos i dłonie. Mężczyznę tego strażnicy przewieźli do szpitala. 

25.10.2017 około godziny 14:25 patrol straży miejskiej patrolując ul: kołobrzeską zauważył samochód osobowy, który wjechał wprost na rondo i uderzył w lampę. Na miejscu nie zastano kierującego. Strażnicy powiadomili policję, odłączyli akumulator i zabezpieczyli to miejsce do czasu przejęcia czynności przez Policję.

27.10.2017 r. około godziny 8:55 patrol Straży Miejskiej patrolując ulicę Pilską zauważył sytuację bezpośrednio po kolizji drogowej. Samochód ciężarowy wyjeżdżając z ul: Waryńskiego nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo ulica Pilską samochodowi osobowemu w wyniku, czego uderzył w samochodów osobowy. Następnie samochód osobowy w wyniku uderzenia przez ciężarówkę uderzył w matnię uliczną. W związku z tym, że osoby jadące samochodami odmówiły udzielenia im pomocy lekarskiej strażnicy wylegitymowali osoby biorące udział w kolizji oraz pomogli im sporządzić dokumenty z tego zdarzenia.
Tego samego dnia około godziny 19:30 interwencja w klatce schodowej jednego z bloków gdzie spał upojony alkoholem mężczyzna. Na miejscu zastano upojonego alkoholem bezdomnego, który tam spał. Po dobudzeniu został wylegitymowany i po posprzątaniu po sobie opuścił to miejsce. 
28.10.2017 około godziny 11:00 kolejne podobne zdarzenie gdzie upojony alkoholem mężczyzna spał na drugim piętrze klatki schodowej bloku przy ul: Armii Krajowej. Dobudzony zaczął się awanturować. W pewnym momencie zaczął się dławić. Na miejsce wezwano zespół ratunkowy jednak stwierdzono jedynie jego upojenie alkoholowe. W związku z tym został przewieziony do jadłodajni gdzie pozostał pod opieką obsługi.

29.10.2017 r. około godziny 9:20 wezwano strażników na interwencję do bezdomnego śpiącego pod balkonem jednego z bloków. Na miejscu zastano znanego z wielu wcześniejszych interwencji, który spał upojony alkoholem pod balkonem wskazanego bloku. Po obudzeniu i wylegitymowaniu opuścił to miejsce.
Mamy coraz gorszą pogodę a takich bezdomnych, którzy nocują pod balkonami lub śpią upojeni alkoholem w miejscach publicznych jest na terenie Szczecinka kilku. Prosimy mieszkańców o zgłaszanie takich sytuacji pod numer alarmowy 986. Każdorazowo będziemy sprawdzać zgłoszenia oraz docierać do takich osób z propozycją udzielenia im pomocy.

27.10.2017 r. około godziny 14:00 strażnicy zostali wezwani na interwencję w okolice hali targowej gdzie w samochodzie osobowym zostało pozostawione małe dziecko w wieku 2 lat. Na miejscu zastano zgłaszającą oraz kierującego tym samochodem a jednocześnie ojca dziecka, który jest głuchoniemy. Pozostawił w samochodzie dziecko z kluczykami i zamknął je w samochodzie. Telefonem komórkowym kierującego na miejsce wezwano matkę dziecka oraz mechanika, który otworzył drzwi w samochodzie.

W nocy z 28 na 29 października operatorzy monitoringu zarejestrowali dwie bójki przed lokalami. Jedna na ul: Ordona a druga na ul: Strażackiej. W obu przypadkach interwencje zostały przekazane Policji.

W tym tygodniu strażnicy uczestniczyli również w Balu wszystkich Świętych – imprezie dla dzieci organizowanej w Hotelu Viki.

 

info: Straż Miejska w Szczecinku 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: