Trwają prace nad szczecineckim budżetem

  • KW
  • 2017-10-27 14:21:30
Trwają prace nad szczecineckim budżetem
  • Foto: TV Gawex

W szczecineckim ratuszu trwają prace nad budżetem na rok 2018. W najbliższych 12 miesiącach miasto planuje przeprowadzenie różnego rodzaju inwestycji, na które według wstępnych wyliczeń wyda około 170 milionów złotych.

Jak co roku w okresie jesiennym rozpoczynają się prace nad budżetami w miastach, gminach czy powiatach. Włodarze Szczecinka zaczęły już planowanie inwestycji, które w 2018 roku będą realizowane w mieście. Mowa tu zarówno o kontynuacji trwających przedsięwzięć, jak i rozpoczęciu nowych. Mamy przecież przechodzące inwestycje takie jak renowacja oświetlenia, budowa ścieżek rowerowych, przebudowa placu Wolności czy pomost przy Zamku. Tych inwestycji jest około dziewięciu. Natomiast pozostały katalog uzupełniają mniejsze i większe inwestycje. Będziemy też korzystać z programów ministerialnych - mówi nam Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak i dodaje, że jeden z takich programów, który został ogłoszony przez ministerstwo sportu, pozwala na uzyskanie środków finansowych na realizację inwestycji w ramach osiedlowych placów i terenów rekreacyjnych.

W przyszłorocznym budżecie zaplanowane zostały również środki na remont sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1. O szczegółach prac nad budżetem, który według założeń ma wynosić około 170 milionów złotych, usłyszą Państwo w Szczecineckim Programie Samorządowym, który wyemitujemy dzisiaj (27.10) w TV Gawex po serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: