Przedszkolaki z wizytą w redakcji TV Gawex

  • KW
  • 2017-10-26 13:23:52
Przedszkolaki z wizytą w redakcji TV Gawex
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj (26.10) redakcja Telewizji Gawex miała okazję gościć grupę przedszkolaków z Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku. Ponad dwudziestu najmłodszych mieszkańców Szczecinka miało możliwość zobaczenia jak działa lokalna telewizja "od kuchni". Wizyta w naszym studiu okazała się być dla nich nie lada atrakcją.

Praca dziennikarza to temat, którym interesuje się wielu młodych ludzi. W studiu naszej telewizji wielokrotnie gościliśmy już młodzież z klas o profilach humanistycznych czy dziennikarskich. Dzisiaj goście byli nietypowi, gdyż były to 4-latki z Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć od wewnątrz pracę dziennikarzy, operatorów czy montażystów oraz poznały tajniki nagrywania w studiu telewizyjnym, gdzie mogły same przekonać się, jak wymagająca jest to praca.

Element zawsze wzbudzający zainteresowanie osób odwiedzających nasze studio to zielona płachta rozwieszona wewnątrz pomieszczenia. Jest to oczywiście tak zwany green screen, na tle którego nagrywane są niektóre nasze programy, między innymi serwis Echa Dnia. Przedszkolaki również miały okazję nagrać parę słów i poczuć się jak prezenter.

Nasi goście również chcieli zaprezentować się nam z jak najlepszej strony, dlatego na wizytę przygotowali piosenkę, którą wspólnie zaśpiewali. Wizyta w telewizji bardzo podobała się dzieciom. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i nagrodziliśmy przedszkolaków słodyczami. Milusińscy również podziękowali nam za możliwość odwiedzenia studia TV Gawex.

Relacja z wizyty już dzisiaj (26.10) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: