Dzień Seniora w formie obozu harcerskiego

  • KW
  • 2017-10-26 10:05:17
Dzień Seniora w formie obozu harcerskiego
  • Foto: TV Gawex

25 października w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie świętowano Dzień Seniora. To wyjątkowe dla mieszkańców święto przybrało formę… obozu harcerskiego. Były piosenki, gitary, podział na drużyny, chusty, zdobywanie sprawności oraz wiele innych ciekawych atrakcji, które w wyjątkowy sposób umożliwiły świętowanie dnia naszych seniorów.

Dyrektor DPSu Krystyna Berdyńska na wstępie wydarzenia przywitała przybyłych gości i odebrała meldunki od zastępowych. Następnie symbolicznego rozpalenia ogniska dokonał Wicestarosta Marek Kotschy, za co zyskał sprawność ogniomistrza. Jak wyznał, w latach młodzieńczych udało mu się pozyskać już jedną sprawność i była to sprawność tropiciela. Wicestarosta złożył również mieszkańcom domu najserdeczniejsze życzenia i na ręce dyrektor przekazał list gratulacyjny od harcmistrza Starosty Szczecineckiego Krzysztofa Lisa.

Następnie na sali pojawił się ufundowany przez powiat szczecinecki pyszny tort. Nie zabrakło też, jak na harcerzy przystało, grochówki, kiełbasek, śpiewu, zabaw i pląsów. Każdy z harcerzy otrzymał również upominki w postaci między innymi książek, słodyczy oraz miał możliwość zyskania kolejnych sprawności, uczestnicząc w najróżniejszych zadaniach.

Relacja z wydarzenia dzisiaj (26.10) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: