''Piękne młodzieży czytanie'' w I LO im. Ks. Elżbiety

  • KW
  • 2017-10-25 13:45:50
''Piękne młodzieży czytanie'' w I LO im. Ks. Elżbiety
  • Foto: TV Gawex

We wtorek (24.10) w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku odbył się konkurs pod tytułem "Piękne młodzieży czytanie". Zadaniem uczestników było publiczne przeczytanie fragmentu tekstu literackiego, takich autorów jak Adam Mickiewicz czy Joseph Conrad. Organizatorem konkursu była szkolna biblioteka.

Konkurs, który odbył się w szczecineckim ogólniaku, miał na celu przede wszystkim propagowanie kultury czytania i doskonalenia tych umiejętności wśród uczniów. Wydarzenie miało też przypomnieć teksty literatury pięknej, zarówno polskich autorów, jak i zagranicznych. Do rywalizacji zgłosiło się 30 uczniów, spośród których po eliminacjach wyłoniono 13 uczniów. Do finału natomiast zakwalifikowało się 7 osób: Maja Pietniczka, Magdalena Trębska, Alicja Kola, Bartosz Bogorodź, Dominika Karmańska, Maciej Dolata, Julia Michalak. Aby zdobyć tytuł "Mistrza Pięknego Czytania" uczestnicy musieli zmierzyć się z czytaniem wylosowanego fragmentu prozy współczesnych pisarzy. Ostatecznie zwycięzcą został Maciej Dolata z klasy I a, zaraz za nim uplasowały się: Magdalena Trębska z klasy 2 b oraz Alicja Kolak z klasy 2 b.

Wydarzenie zorganizowano w ramach Dni Biblioteki Szkolnej odbywających się tradycyjnie każdego roku w placówce. Najpiękniej czytający uczniowie zostali nagrodzeni książkami oraz biletami ufundowanymi przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Bobby 2017-10-25 14:04

Konkurs pięknego czytania to powinno się organizować w klasach początkowych w podstawówce. Na poziomie licealnym oczekiwałbym konkursu krasomówczego, albo debaty na określony temat uczniów. Mamy kłopot z publicznym pięknym mówieniem po polsku i logicznym argumentowaniem w dyskusji.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: