Dzieci z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku

  • KW
  • 2017-10-25 13:11:38
Dzieci z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku
  • Foto: KPP Szczecinek

Wczoraj (24.10) w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku można było spotkać uśmiechnięte dzieci, które przyszły z wizytą z Przedszkola Niepublicznego „Miś” w Szczecinku. Milusińscy oprócz zwiedzania jednostki oraz przyjrzeniu się pracy policjantów, odświeżyli swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

Można powiedzieć, że przedszkolaki z „Misia” znają się z policjantami nie od dziś. Na początku wycieczki dzieci dowiedziały się czym zajmują się policjanci i jak wygląda ich codzienna służba. Następnie policjantka zaprezentowała dzieciom film edukacyjny pn. „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. Dzięki temu maluchy mogły utrwalić podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, na której występują w rolach pieszego, pasażera czy rowerzysty. Taki charakter zajęć angażuje dzieci i zachęca ich do samodzielnego myślenia. Materiał wideo w połączeniu z quizem służy wspólnej zabawie polegającej na dokonaniu prawidłowego wyboru podczas uczestnictwa w ruchu drogowym, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa - zaznacza sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku.

Podczas zwiedzania Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku dzieci mogły zobaczyć jak wygląda sala odpraw dla policjantów oraz niebieski pokój przesłuchań. Policjantka zaprezentowała najmłodszym pomieszczenie do obsługi psów policyjnych, jednocześnie ostrzegając przed niewłaściwym postępowaniem w kontakcie z agresywnym zwierzęciem.

Dzieci z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: