Wielofunkcyjna sala koncertowa w Szczecinku?

  • KW
  • 2017-10-24 12:52:36
Wielofunkcyjna sala koncertowa w Szczecinku?
  • Foto: www.salakoncertowa.szczecin.pl

Nowoczesna, wielofunkcyjna sala koncertowa w Szczecinku – pomysł ten ujrzał światło dzienne podczas Gali Jubileuszu 10-lecia Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego. O planach utworzenia profesjonalnego miejsca na koncerty symfoniczne, kameralne i nie tylko opowiedział prezes towarzystwa Marcin Jaczewski, co wywołało ogromny aplauz wśród publiczności. Swoje poparcie dla tej idei wyraził Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas.

Od początku istnienia zarówno Szkoły Muzycznej I i II st. im. Oskara Kolberga, a także Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego brakowało w mieście profesjonalnego miejsca z odpowiednią akustyką do realizacji szerokiego spektrum koncertów. W zasadzie w Szczecinku taką rolę od dawien dawna pełnia sala kina Wolność, która nie zawsze była w stanie podołać wymogom akustycznym, szczególnie jeśli chodzi o koncerty symfoniczne czy też kameralne. Podczas Gali Jubileuszu 10-lecia Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego, prezes towarzystwa Marcin Jaczewski poinformował zebranych gości o dalekosiężnych planach Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego, a mianowicie o pomyśle wybudowania wielofunkcyjnej sali koncertowej. Jestem po wstępnych rozmowach z władzami miasta, z Burmistrzem Jerzym Hardie-Douglasem, który akceptuje nasz pomysł i będzie go wspierał. Przedstawił on również potencjalną lokalizację dla tego przedsięwzięcia. Będziemy się starać o pozyskiwanie środków na ten cel. Wspólnie z dyrektor szkoły muzycznej, która będzie nas wspierać, zamierzamy uruchomić środki ministerialne. Będziemy też zwracać się o pomoc do wszystkich mieszkańców Szczecinka, jak również firm i wszystkich osób zainteresowanych - informuje nas Marcin Jaczewski, prezes Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego.

Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne zamierza także powołać specjalny komitet honorowy. Z racji tego, że środki na inwestycję mają być powiązane z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, taka sala koncertowa musi znaleźć się w najbliższym otoczeniu szkoły muzycznej tak, aby zarówno uczniowie, jak i nauczyciele szkoły mogli z niej korzystać na co dzień. Pierwsze kroki, które poczynimy to postaramy się o wsparcie ze strony ministerstwa. Wsparcie ze strony miasta pan burmistrz już zadeklarował. Małymi krokami musimy dążyć, aby ten cel się zrealizował. Zdajemy sobie sprawę, że jest to cel na kilka lat, ale to też projekt, który trzeba zacząć i wierzyć, że się po prostu uda - podsumowuje M. Jaczewski i zaznacza, że pomysł powstał z inicjatywy Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego, muzyków oraz melomanów. 

Komentarze (8)

Gość 2017-10-24 14:45

Witam, jak już robić sale to zrobić taka aby można było tam zorganizować każdy koncert np. Hip-Hopowy ( takich nie było tu od lat, bo nie ma gdzie), metalowy - odbywają się tylko w plenerach z racji tego, że nie też gdzie indziej zorganizować itp. Niech każdy skorzysta, i młodzież i dorośli i fani muzyki rozrywkowej i muzyki poważnej, bo zamykając się tylko w jednym kierunku zamykacie się Państwo także na dofinansowania z kieszeni prywatnych przedsiębiorców. Więcej myślenia także o innych osobach, a nie tylko patrzenia we własne potrzeby.... Pozdrawiam

realista 2017-10-25 16:12

Gościu, wyobrażasz sobie publiczność Hip Hopową czy metalową siedzącą na krzesłach? bo ja nie.

Bobby 2017-10-26 12:36

Nie trzeba sobie tego wyobrażać bo to się naprawdę działo i dzieje na świecie, choćby w Katowicach. Sprawdź to na you tube: "MIUOSH x JIMEK x NOSPR - Reprezent ft. Joka". bądź realistą, dlatego żądaj niemożliwego, bo zdarzają się na świecie rzeczy, o których nie śni się nawet filozofom;)

Agnieszka 2017-10-27 14:07

"Nie trzeba sobie tego wyobrażać bo to się naprawdę działo i dzieje na świecie, choćby w Katowicach". Owszem, tyle, ze tam publiczność Hip Hopowa, metalowa, punkowa, reggae, rock, ma opcje wyboru. Dziś słuchają w klubie koncertowym na 100-200 osób i maja możliwość skakać pod sceną lub usiąść przy barze i wypić piwo, a w ramach wielkiego święta, które jest nawet w takich Katowicach rzadkością idą do sali koncertowej w marynarce i trampkach. W szczecinko mamy 2 opcje: krzesełko w kinie (i sala koncertowa nie będzie tu wielką alternatywą dla koncertów innych niż nobliwe), albo letnie spędy pod gołym niebem. No i ceny... Wolę jechać do Klubu na Barce w Pile, lub Motor Pub w Słupsku posłuchać 2-3 kapel jednego wieczoru, wypić piwo za 6 zł i zrzucić się ze znajomymi na benzynę. kiedy chcę szaleję pod sceną, kiedy chcę stoję z tyłu, a jak mam ochotę to siadam przy barze, czy przy stoliku i rozmawiam ze znajomymi. Koszt takiego wieczoru zamyka się w średniej cenie biletów na koncert 1 zespołu w Szczecinku (ok 50 zł). I takiego miejsca nam brakuje

Bobby 2017-10-27 16:13

Słupsk to miasto liczące 90.000 mieszkańców, a Piła 70.000 mieszkańców. Szczecinek ma o wiele mniej ludności nawet według oficjalnych zawyżonych danych. Nawet gdyby powstał u nas taki klub to nie wiadomo, czy miałby ekonomiczną rację bytu. To, że jak dotąd nie powstał pokazuje, że szczecineccy biznesmeni nie widzą w tym interesu. Skoro Ty to widzisz może sama otwórz?:)

Agnieszka 2017-10-28 11:12

Czyli na klub dla 100 osób Szczecinek jest za mały, ale na kolejne miejsce do słuchania muzyki w krzesełku jest ok? A potem się dziwicie, że młodzież ucieka. Slupsk i Piła są większe. Fakt. Człuchów Chojnice i Zlotów też mają kluby/knajpy koncertownie.

Agnieszka 2017-10-28 11:19

Bobby, to może używając Twoich argumentów: Nawet gdyby powstała u nas taka sala koncertowa to nie wiadomo, czy miałaby ekonomiczną rację bytu. To, że jak dotąd nie powstała pokazuje, że szczecineccy biznesmeni nie widzą w tym interesu. Skoro Ty to widzisz może sam otwórz?:)

Bobby do Agnieszki 2017-10-29 13:09

Ja uważam, że sala koncertowa w Szczecinku to luksus, na który tak biednej gminy miejskiej zagrożonej zacofaniem cywilizacyjnym i wyludnieniem nie stać, bo są inne potrzebne wydatki, ale głupota i zamiłowanie tutejszych władz do topienia pieniędzy publicznych na idiotyzmy jest tu bezgraniczna. Szczecinek to nie Monako. Koncerty odbywają się w kinie i to jest jakieś rozwiązanie. Moim zdaniem jeśli już to lepiej muszlę koncertową w parku wyremontować. Dołączyłem do dyskusji tylko dlatego, że znam koncerty hiphopowe, gdzie publiczność siedzi. Co do klubu z muzyką na żywo, to byłoby fajnie, gdybyśmy coś takiego mieli, ale nie można oczekiwać, że władze miasta będą otwierać dla Ciebie Agnieszko komercyjną pijalnię piwa z muzyką na żywo. Skoro czegoś takiego nie ma może faktycznie jest w Szczecinku nisza na rynku. Jeśli masz taką wiedzę o klubach w okolicy, lubisz taką formę rozrywki wykorzystaj swą wiedzę i pasję i otwórz klub w Szczecinku, odnieś sukces zarób miliony, pieniądze leżą na ulicy, odważ się po nie schylić, a nie postawa roszczeniowa: otwórzcie mi klub, bo muszę jeździć do Słupska i Piły;)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: