Bójka w lokalu, ranne mewy oraz elementy odblaskowe dla dzieci

  • KW
  • 2017-10-23 11:20:59
Bójka w lokalu, ranne mewy oraz elementy odblaskowe dla dzieci
  • Foto: SM Szczecinek

W okresie od 16.10.2017 r. do 22.10.2017 r. strażnicy podjęli 122 interwencje w stosunku do 86 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 30 zdarzeń, z czego w 27 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

Jak co roku prowadząc zajęcia edukacyjne w szkołach uświadamiamy dzieciom jak ważne jest zadbanie samemu o własne bezpieczeństwo. Uczymy dzieci bezpiecznych zachowań oraz uświadamiamy jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych w trakcie korzystania z dróg publicznych. W trakcie zajęć dzieci otrzymują elementy odblaskowe, które można nosić na ubraniach. W piątek 20.10.2017 r. taka akcja została przeprowadzona wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 oraz PBS Mrówka w centrum miasta. To dzieci uświadamiały swoich rówieśników oraz ich rodziców o potrzebie stosowania elementów odblaskowych, dzięki którym człowiek jest bardziej widoczny dla kierujących, a przez to bezpieczniejszy na drodze. Jest to szczególnie ważne w jesienne wieczory, kiedy zmrok zapada wcześniej.

21.10.2017 około godziny 1:20 operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił bójkę na ul. Strażackiej pomiędzy dwoma klientami znajdującego się tam lokalu. Interwencja została podjęta przez policję wspólnie ze strażnikami miejskimi.

21.10.2017 około godziny 18:50 na ul. Mierosławskiego interwencja w sprawie ranne mewy. Mewa została przewieziona przez strażników do lecznicy weterynaryjnej. Tego samego dnia zgłoszenia o sarnach przebywających na terenie ogrodów działkowych czy łabędziu zaplątanym w żyłkę.

Również 21.10.2017 około godziny 13:40 zgłoszenie o potrąceniu psa przez samochód. W samochodzie uszkodzeniu uległa chłodnica, natomiast pies został przez właścicielkę zabrany do weterynarii. Wielokrotnie pisaliśmy, iż psy na tereny pożytku publicznego powinny być wyprowadzane na smyczach, a psy agresywne lub należące do ras szczególnie agresywnych również w kagańcach. W tym przypadku zaniechanie nałożenia smyczy skończyło się uszkodzeniem samochodu oraz wydatkami na leczenie psa. Oczywiście kierujący będzie mógł dochodzić roszczeń za naprawę samochodu od właścicielki psa.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: