Asfaltowi oszuści pojawili się w naszym regionie

  • KW
  • 2017-10-23 10:34:00
Asfaltowi oszuści pojawili się w naszym regionie
  • Foto: czytelnik

Mówią, że został im asfalt z pobliskiej budowy i są w stanie go sprzedać za o wiele mniejszą cenę. Oferta jest kusząca, dlatego też wielu przedsiębiorców postanawia skorzystać i decyduje się na wyłożenie nowej nawierzchni. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że położony asfalt po kilku dniach najzwyczajniej rozpada się. Jak się okazuje, do tego typu sytuacji doszło już chyba w każdym regionie Polski. Teraz oszuści grasują w okolicach Szczecinka.

W tym tygodniu w okolicy Szczecinka pojawiła się firma międzynarodowa oferująca położenie asfaltu po kosztach 1/3 faktycznej ceny, ponieważ kładą gdzieś w pobliżu nowy asfalt i trochę im zostało, lecz muszą położyć go "koniecznie dzisiaj". Okazuje się jednak, iż asfalt kładą beznadziejnie, nierówno, dużo dziur, a warstwa tak cienka, po zimie wszystko będzie pokruszone. Co więcej, gdy zabierają się za robotę (duża 13-osobowa ekipa) to ich przełożony/szef koniecznie odciąga swojego klienta pod pretekstem, aby ten nie widział postępów pracy: proponuję iść wypić kawę, herbatę lub obliczyć ilość m2, cenę, podpisać wszystkie papiery. Robotnicy szybko kładą asfalt, po czym przysypują go piachem i odjeżdżają. Gdy firma rozmawia z tym "właścicielem firmy", że sprawdzi ich i zadzwoni na policję to Ci od razu zwijają manatki i odjeżdżają bez śladu - relacjonuje nam Pan Przemek, którego szef postanowił skorzystać z okazji. Mój szef, gdy zorientował się, że coś jest nie tak, postanowił poczytać coś na ich temat w internecie, po czym wyczytał że to "oszuści asfaltowi", których proceder w Polsce trwa od 2011r - dodaje.

Materiał, który oszuści wykładają i nazywają asfaltem to nie masa bitumiczna, a kamyki wymieszane ze smołą. Do podobnych procederów dochodzi na terenie całej Polski i zawsze oferta jest taka sama. Za każdym razem sprawa zgłaszana jest też na policję. Tak było i w przypadku oszustwa, do którego doszło pod Szczecinkiem.

Komentarze (2)

Majki 2018-05-10 08:21

Uwaga Przez Facebooka dowiedziałem się że właśnie ekipa Asfaltowców wyruszyła z Włoch do Polski!!! Powiadomcie i ostrzeźcie wszystkich znajomych!!!!

Lewy 2018-05-17 15:23

Ludzie oni maja metrowke cieta na 50metrach wychodzi im 15metrow wiecej i to nie jest zwykly asfalt tylko smola zmeszana z kamionkami jak widzicie ich odrazu to dzwoncie na policję to zwykli oszusci jezdza po calej Europie teraz duza czesc jest ich w Polsce

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: