Szczecinek oddał włos na peruki dla kobiet po chemioterapii

  • KW
  • 2017-10-21 14:26:24
Szczecinek oddał włos na peruki dla kobiet po chemioterapii
  • Foto: TV Gawex

21 października od samego rana do godzin popołudniowych w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV w Szczecinku trwała akcja "Szczecinek daje włos! - zbiórka włosów dla fundacji Rak'n'Roll". Chętne osoby mogły oddać swoje włosy na szczytny cel - peruki dla kobiet, które są w trakcie chemioterapii.

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Fundacja Rak'n'Roll angażuje do współpracy m.in. zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je do fundacji. Dalej wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Organizatorami akcji byli: 47 SDW PANGEA im. Szarych Szeregów w Szczecinku, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury oraz Hufiec ZHP Szczecinek im. chor. Zdzisława Pilawy. Wydarzenia tak naprawdę było dwudniowe, gdyż w piątek 20 października o godzinie 18:00 miało miejsce spotkanie w Centrum Konferencyjnym ZAMEK dotyczące leczenia i profilaktyki chorób nowotworowych. Natomiast w sobotę od godziny 10:00 rozpoczęła się akcja oddawania włosów. Fryzjerzy zaplatali i cięli warkocze. Po obcięciu włosów każdy darczyńca otrzymał oświadczenie, które po podpisaniu wysyłane jest do fundacji. W akcji mógł wziąć udział każdy, kto miał min. 25 cm włosów do ścięcia. 

Relacja z wydarzenia już w poniedziałek (23.10) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: