Daria Dunaj z powołaniem do reprezentacji Polski w siatkówce plażowej

  • KW
  • 2017-10-20 14:19:49
Daria Dunaj z powołaniem do reprezentacji Polski w siatkówce plażowej
  • Foto: TV Gawex

Młoda zawodniczka ze Szczecinka, Daria Dunaj, została powołana do kadry Polski w siatkówce plażowej. Wychowanka klubu Gryf Szczecinek weźmie udział w tak zwanych kampach, które odbędą się w listopadzie w znanym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Dla siatkarki będzie to szansa, by na stałe wejść do reprezentacji narodowej.

Siatkówka jest w naszym kraju, wyłączając oczywiście piłkę nożną, jednym z popularniejszych sportów drużynowych. Również nad Trzesieckiem młodzież chętnie uprawia tę dyscyplinę w działającym od wielu lat klubie Gryf Szczecinek. Miło nam poinformować, że wychowanka klubu, Daria Dunaj otrzymała niedawno list z Polskiego Związku Piłki Siatkowej z powołaniem na zgrupowanie kadry. Daria gra na pozycji przyjmującej, ale jak sama mówi – jest dość uniwersalną siatkarką. Dzięki imponującym, jak na ten wiek, warunkom fizycznym granie chociażby w ataku też nie jest żadnym problemem. Młoda siatkarka już niebawem będzie mogła zaprezentować swoje umiejętności na tak zwanych kampach, gdzie wezmą udział powołane do kadry zawodniczki z całej Polski. Daria rozpocznie zgrupowanie w Spale już w listopadzie tego roku.

Takich osiągnięć sportowców nie byłoby, gdyby nie trenerzy, którzy od wielu lat starają się rozwijać umiejętności swoich podopiecznych tak, aby doprowadzić ich na szczyt. Dla nich również jest to ogromny sukces, kiedy zawodnik, czy w tym przypadku zawodniczka – kontynuuje karierę na wyższym szczeblu.

Pozostaje nam trzymać kciuki, aby zawodniczce ze Szczecinka udało się zyskać uznanie trenerów reprezentacyjnych i być może w przyszłości reprezentować nasz kraj na imprezach międzynarodowych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: