Uroczyste pasowanie na ucznia w SP nr 7 [FOTOGALERIA]

  • KW
  • 2017-10-20 11:25:45
Uroczyste pasowanie na ucznia w SP nr 7 [FOTOGALERIA]
  • Foto: TV Gawex

20 października w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku odbyła się w obecności rodziców, dziadków i nauczycieli uroczystość pasowania na uczniów. Dzień ślubowania to ważna data w życiu każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu ponad 80 uczniów zdało swój pierwszy egzamin szkolny przed dyrektorem szkoły.

Przy wsparciu kolegów ze starszych klas oraz nauczycieli, pierwszaki najpierw zaprezentowały swoje zdolności artystyczne. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Była to także okazja do sprawdzenia umiejętności pierwszaków, dla których przygotowano kilka zadań, a wszystko po to by dowiedzieć sie czy zasłużyli oni na tytuł ucznia Szkoły Podstawowej nr 7. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, po którym dyrektor Maciej Kaźmierski, dyrektor Maria Wiatrowska, dyrektor Elżbieta Świderska oraz dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku Tomasz Czuk dokonali aktu pasowania uczniów symbolicznym, wielkim ołówkiem.

Zaproszeni rodzice z wielką dumą i wzruszeniem przyglądali się swoim pociechom. Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków ufundowanych przez Radę Rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia, a także do relacji wideo, która wyemitowana zostanie w dzisiejszym (20.10) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: