Policjanci ugasili płonący autobus, który odwoził dzieci ze szkoły

  • KW
  • 2017-10-20 09:43:46
Policjanci ugasili płonący autobus, który odwoził dzieci ze szkoły
  • Foto: KPP Świdwin

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego świdwińskiej komendy ugasili szkolny autobus, który odwoził małych pasażerów po zakończonych lekcjach. Dzięki czujności mundurowych oraz szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii, a „feralny” piątek 13-go dla pasażerów okazał się szczęśliwy.

W piątek (13 października br.) policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie na drodze wojewódzkiej nr 163 zauważyli szkolny autobus, z którego wydobywał się ogień. Mundurowi w okolicach miejscowości Połczyn-Zdrój wykonywali obowiązki służbowe i gdy zauważyli zagrożenie, natychmiast zareagowali.

Funkcjonariusze ruszyli za autobusem, z którego wydobywały się czarne kłęby dymu, by zatrzymać pojazd i ewakuować przebywających w nim pasażerów. Z uwagi na zadymienie kierowca autobusu początkowo nie zauważył sygnałów do zatrzymania nadawanych przez funkcjonariuszy, jednak po przejechaniu krótkiego odcinka drogi zatrzymał się. Natychmiast ewakuowano pasażerów - ośmioro dzieci oraz ich opiekunkę, a policjanci wraz z kierowcą autobusu przystąpili do gaszenia pojazdu.

Pasażerowie oraz kierowca autobusu w wyniku tego zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. Po zakończonej akcji gaszenia pojazdu dzieci bezpiecznie wróciły do swoich domów.
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji świdwińskich policjantów, miniony piątek 13-go okazał się szczęśliwy dla pasażerów, którzy z tego zdarzenia wyszli cało i zdrowo. Gratulujemy policjantom postawy godnej naśladowania i życzymy dalszych sukcesów.

info: KK/KR, KPP Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: