[WIDEO] Stare Wierzchowo zrewitalizowane

  • KW
  • 2017-10-19 13:57:48
Materiał wideo: KUCHNIA KSIĘCIA WARCISŁAWA

Od dłuższego gmina Szczecinek prowadzi intensywne działania związane z programem rewitalizacji terenów wiejskich, która realizowana jest w porozumieniu z Koszalińską Agencją Rozwoju Regionalnego. Na ostatniej sesji Rady Gminy podjęta została uchwała wdrażająca kolejne etapy tego działania. Do tej pory udało się zakończyć trzy projekty. 14 października odbyło się kolejne zakończenie tych działań, tym razem w Starym Wierzchowie.

Projekt rewitalizacji ma za zadanie utworzenie miejsc do wspólnego przebywania mieszkańców na obszarach wiejskich, takich jak place rekreacyjne, świetlice, place zabaw dla dzieci i młodzieży lub też nieco bardziej ekstremalne jak tor gokartowy w Dzikach, który co prawda jest inicjatywą prywatną, ale również wpisuje się w te działania, mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców jak również wizerunku całej gminy.

Początkowo mieszkańcy z rezerwą podchodzili do realizacji tego projektu, jednak jak się później okazało, społeczne inicjatywy tak spodobały się lokalnej społeczności, że zaczęły się zawiązywać także stowarzyszenia promujące działanie na rzecz własnej miejscowości. O tym co udało się zrobić w Starym Wierzchowie dowiedzą się Państwo z powyższego materiału wideo. Zapraszamy do oglądania!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: