Remontują odcinek DK nr 20 w Czaplinku

  • KW
  • 2017-10-14 09:09:34
Remontują odcinek DK nr 20 w Czaplinku
  • Foto: TV Gawex

Kierowcy wjeżdżający w ostatnich dniach do Czaplinka od strony Szczecinka zapewne zauważyli prace związane z przebudową odcinka drogi krajowej numer 20. W ramach tej inwestycji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyremontuje ponad kilometr trasy, łącznie z chodnikami, co znacznie poprawi jakość poruszania się po tym odcinku.

Na remont tej drogi Czaplinek czekał z niecierpliwością. Odcinek krajowej 20stki, przy wjeździe do miasta od strony Szczecinka, zostanie całkowicie zmodernizowany. W ramach inwestycji kładziona jest nowa nawierzchnia, a także remontowane są chodniki i drobne elementy infrastruktury. Remont na odcinku ponad tysiąca metrów drogi krajowej w granicach miasta. Połączony jest on z nową nawierzchnią na chodnikach. To często uczęszczany odcinek, dlatego do tej inwestycji przykładamy dużą wagę i dziękujemy generalnej dyrekcji, że przystąpiła do realizacji tego zamierzenia, bo to w sposób zdecydowany poprawi nam i bezpieczeństwo, i jakość życia mieszkańców - przyznaje Burmistrz Czaplinka, Adam Kośmider.

Remonty dróg wiążą się oczywiście z utrudnieniami dla kierowców, ale także pieszych, którzy poruszają się w tych obszarach miasta. Warto tutaj zaznaczyć, że to już ostatnia tego typu inwestycja prowadzona w tym roku w Czaplinku. Prace realizowane przez GDDKiA mają zakończyć się do końca października.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: