Z gazem na policjantów

  • KW
  • 2017-10-14 17:21:16
Z gazem na policjantów
  • Foto: TV Gawex

Złocienieccy mundurowi zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. W trakcie zatrzymania sprawca zaatakował policjantów gazem łzawiącym. Mężczyzna stanął już przed sądem.

W miniony wtorek patrol z Wydziału Prewencji z Komisariatu Policji w Złocieńcu został poinformowany, że jedną z taksówek podróżuje poszukiwany mężczyzna. Policjanci pojechali we wskazane miejsce i rzeczywiście po chwili zatrzymali do kontroli samochód, którego pasażer okazał się dobrze znany lokalnym mundurowym.

Jak podaje asp. szt. Maciej Zieliński z KPP w Drawsku Pomorskim, legitymowanie potwierdziło fakt, iż mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. W momencie, gdy policjanci podjęli próbę zatrzymania przestępcy, ten zaatakował ich pryskając gazem w oczy. Pomimo tego policjanci kontynuowali czynności. Mężczyzna został obezwładniony i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. W piątek (13.10) usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Drawsku Pomorskim zarzut czynnej napaści i złożył wyjaśnienia. Sąd  Rejonowy w Drawsku Pomorskim po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: