Białoborskie klasy mundurowe ślubowały na sztandar [FOTOGALERIA]

  • KW
  • 2017-10-13 14:15:11
Białoborskie klasy mundurowe ślubowały na sztandar [FOTOGALERIA]
  • Foto: TV Gawex

13 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów pierwszych klas mundurowych Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze. Uroczystość jak zawsze odbyła się według ceremoniału wojskowej przysięgi z udziałem pocztów sztandarowych, kompani honorowej i orkiestry wojskowej.

Już po raz dziesiąty uczniowie klas mundurowych z białoborskiej szkoły złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Należy zaznaczyć, że ta uroczystość odbywa się zawsze według ceremoniału wojskowej przysięgi z udziałem pocztów sztandarowych z wojskowych, policyjnych i szkolnych jednostek patronackich, a także kompani honorowej i orkiestry wojskowej.

Wszystkich zebranych na placu w centrum Białego Boru przywitał dyrektor szkoły Andrzej Pastuszek. Zaraz po tym nastąpiło podniesienie biało-czerwonej flagi na maszt oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Kulminacyjnym momentem uroczystości było oczywiście złożenie ślubowania na sztandar - w tym roku ślubowało 63 uczniów. Podczas uroczystości tradycyjnie wyróżniono uczniów dyplomami za bardzo dobre wyniki w szkoleniu. Ponadto zademonstrowali oni pokaz musztry paradnej. Na zakończenie odbyła się defilada całej szkoły przy dźwiękach orkiestry wojskowej.

Udział w uroczystościach wzięli także parlamentarzyści, dowódcy i komendanci jednostek patronackich, władze powiatu i gminy oraz radni i partnerzy.

Relacja ze ślubowania w piątkowym (13.10) serwisie informacyjnym "Echa Dnia". Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: