Jest wniosek o tymczasowy areszt dla 24-letniej matki noworodka i jej konkubenta

  • KW
  • 2017-10-12 12:57:01
Jest wniosek o tymczasowy areszt dla 24-letniej matki noworodka i jej konkubenta
  • Foto: TV Gawex

Prokuratura Rejonowa w Szczecinku wystąpiła z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt dla matki wyrzuconego przez okno dziecka oraz jej konkubenta. Decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona jeszcze dzisiaj, tj. 12 października.

Wczoraj (11.10) na przesłuchanie do prokuratury doprowadzono matkę dziecka i jej konkubenta. Po zakończonym przesłuchaniu 24-latka usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa, z kolei 29-letni partner kobiety, usłyszał zarzut posiadania narkotyków, które zostały znalezione podczas działań prowadzonych w mieszkaniu, gdzie urodziła kobieta. Przypomnijmy, tuż po całym zdarzeniu kobieta trafiła do szczecineckiego szpitala, gdzie poddana została badaniom i opiece lekarskiej, dlatego też wszelkie czynności wyjaśniające musiały zostać chwilowo zawieszone do czasu zgody lekarza prowadzącego na udział kobiety w dalszym postępowaniu. Paula S. usłyszała zarzut, że 10 października w Szczecinku działając umyślnie i z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia swojego dziecka, bezpośrednio po porodzie, który miał miejsce w mieszkaniu, usiłowała pozbawić życia w ten sposób, że wyrzuciła nagie niemowlę przez okno z budynku mieszkalnego na podwórze. Zamierzonego celu nie osiągnęła tylko dlatego, że niemowlę zostało odnalezione i udzielono mu pomocy medycznej. Przesłuchana w charakterze podejrzanej złożyła wyjaśnienia i przyznała się do popełnienia czynu tak opisanego -  informuje nas Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie i zaznacza, że za zarzut usiłowania zabójstwa kodeks karny mówi, iż można wymierzać za takie czyny kary tak, jak za dokonanie przestępstwa zabójstwa, czyli od 8 lat pozbawienia wolności, ale jest także możliwość wymierzania kar nadzwyczajnych, takich jak 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W tym samym dniu, niedługo potem do prokuratury na wyjaśnienia w tej sprawie doprowadzono konkubenta 24-latki, 29-letniego Pawła K. Zarzut, który przedstawił mu prokurator dotyczy posiadania narkotyków i przyjmuje w tym zarzucie prokuratura, że była to znaczna ilość substancji psychotropowych (...). Ten czyn jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 10 - informuje rzecznik. Mężczyzna przyznał się do posiadania środków odurzających, jednak z uwagi na dobro śledztwa nie uzyskaliśmy informacji czy brał udział w wyrzuceniu dziecka przez okno.

Na chwilę obecną oboje zostali zatrzymani przez policję na okres 48 godzin. Wiadomo już, że Prokuratura Rejonowa w Szczecinku wystosowała do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Decyzja o tym, czy para trafi do aresztu zapadnie jeszcze dzisiaj.

W koszalińskim Szpitalu Wojewódzkim cały czas trwa walka o życie chłopca. Lekarze określają jego stan jako krytyczny. Niestety stan zdrowia dziecka nie ulega poprawie pomimo ogromnych wysiłków naszych lekarzy. Określany jest on obecnie jako bardzo ciężki - mówi naszej redakcji Cezary Sołowij, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie

Z racji na prowadzoną sprawę karną, Prokuratura Rejonowa w Szczecinku wystąpi ze stosownym wnioskiem do Sądu Rodzinnego o ograniczenie władzy rodzicielskiej.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: