PKS Szczecinek. Małe zaangażowanie pracowników i ciągłe straty

  • KW
  • 2017-10-11 12:02:29
PKS Szczecinek. Małe zaangażowanie pracowników i ciągłe straty
  • Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek

Na przestrzeni ostatnich miesięcy Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis kilkakrotnie spotykał się z załogą PKS Szczecinek. Kolejne takie spotkanie odbyło się w miniony piątek tj. 06.10.2017. Uczestniczył w nim również Wicestarosta Marek Kotschy, Prezes Zarządu Spółki Eugeniusz Szymonik, dyrektor ds. ekonomicznych Leonarda Dutkowska oraz członkowie rady nadzorczej: Jakub Rogólski i Piotr Kujawa.

Obrady trwały ponad półtorej godziny i odbyły się tuż przed posiedzeniem Zarządu Powiatu Szczecineckiego, na którym członkowie zarządu - zgodnie z przepisami kodeksu spółek handlowych - mieli podjąć uchwałę o dalszym funkcjonowaniu spółki. Podczas spotkań, to zazwyczaj starosta Krzysztof Lis przekazywał załodze najważniejsze informacje i odpowiadał na szereg pytań. Tym razem, zebranie przybrało odrobinę inną formą, bowiem to starosta oczekiwał pewnych odpowiedzi i deklaracji. Starosta podpierając się zestawieniami przygotowanymi przez dyrektor Dutkowską poinformował, że niestety, mimo dokapitalizowania spółki i wdrażania programu naprawczego, szczecinecki przewoźnik wciąż generuje starty. Starosta chciał poznać przyczyny takiego stanu rzeczy - relacjonuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Prezes Eugeniusz Szymonik poinformował, iż proporcja między kierowcami, a pracownikami obsługi jest wciąż za duża i zmuszony był wręczyć wypowiedzenia 5 osobom. Według założeń, na trzech kierowców musi przypadać jeden mechanik lub jedna osoba pracująca w administracji. Prezes przyznał, że niemały problem stanowią również kwestie wolicjonalne załogi, która świadoma problemu powinna wykazać większe zaangażowanie. Już jakiś czas temu prezes Szymonik podkreślał, że wejście w nową formę działalności jaką jest transport towarowy może być lekarstwem na bolączki przewoźnika - mówi P. Rozmus. Na placu firmy stoi 5 ciągników siodłowych, a w niedługiej perspektywie ich ilość ma zostać podwojona. Zabezpieczono sprawy zleceń międzynarodowych, a jedyny problem stanowią… kierowcy. Żaden z nich nie zgłosił swojego akcesu do uczestnictwa w nowym przedsięwzięciu, mimo, iż Starosta Krzysztof Lis dawno zagospodarował środki z Powiatowego Urzędu Pracy na niezbędne szkolenia.

Starosta nie ukrywał swojego rozczarowania i dał jasno do zrozumienia, że cierpliwość właściciela jest na wyczerpaniu. Podźwignięcie spółki z kryzysu powinno leżeć w interesie nas wszystkich – powiedział starosta. Właściciel robi wszystko co w jego mocy, aby tak się właśnie stało. Ale nadszedł czas, żebyście to państwo wykazali się większym zaangażowaniem. I tego właśnie od państwa oczekuję.

PKS Szczecinek. Małe zaangażowanie pracowników i ciągłe straty

Komentarze (1)

Kierowca 2017-10-11 19:22

Nikt za 13 zł brutto, bez diet i dodatków nie będzie 3 tygodnie poza domem spał w kabinie i sikał na koło, tak jak chce tego Sz. P. "Prezes" Szymonik...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: