Prokuratura: -Obrażenia wewnętrzne dziecka wskazują, że było ono wyrzucone przez okno

  • KW
  • 2017-10-11 10:44:11
Prokuratura: -Obrażenia wewnętrzne dziecka wskazują, że było ono wyrzucone przez okno
  • Foto: TV Gawex

Tą sprawą od wczoraj żyje cała Polska. Przy ulicy Armii Krajowej w Szczecinku znaleziono noworodka, leżącego nago pod jednym z bloków, przy garażach. O sprawie poinformowano odpowiednie służby, które odnalazły matkę dziecka. Natomiast noworodek z bezpośrednim zagrożeniem życia, w stanie bardzo ciężkim najpierw przebywał w szczecineckim szpitalu, a następnie przewieziony został do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie na oddział intensywnej opieki noworodkowej. Sprawą zajęła się prokuratura.

W jednym z mieszkań na terenie Szczecinka odbył się poród, do którego nie wezwano lekarza ani położnej. Odbyła go sama matka. Tuż po zakończonym porodzie najprawdopodobniej doszło do sytuacji, że dziecko zostało wyrzucone z mieszkania i upadło po zewnętrznej stronie budynku - odpowiada na pytanie jak doszło do tego drastycznego zdarzenia Ryszard Gąsiorowski, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. W toku oględzin uzyskano materiał dowodowy, ślady, wskazujące na przebieg zdarzenia właśnie w taki sposób. W efekcie dziecko znalazła sąsiadka. Po przewiezieniu do szpitala w Szczecinku zostało ono zbadane, stwierdzono na jego ciele liczne zasinienia i obrażenia co wskazywało na to, że badania należy kontynuować - dodaje. Noworodek został przewieziony do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Tamtejsze badania wykazały poważne obrażenia organów wewnętrznych i urazy wielonarządowe, które realnie zagrażają życiu dziecka. Potwierdza to przyjętą przez prokuraturę wersję, że dziecko zostało wyrzucone z mieszkania i w wyniku upadku z wysokości doznało takich obrażeń ciała - mówi nam R. Gąsiorowski.

Jak podaje Cezary Sołowij, rzecznik prasowy szpitala w Koszalinie, stan dziecka jest bardzo ciężki, ponieważ doznało ono w wyniku upadku bardzo rozległych obrażeń wewnętrznych, a w dalszej kolejności był to ciężki wstrząs pourazowy. Dziecko ma obrażenia głowy, klatki piersiowej i jamy brzusznej. Cały czas trwa walka o jego życie, a zagrożenie jest bezpośrednie.

Matka dziecka również trafiła do szczecineckiego szpitala. We wtorek (10.10) była badana przez lekarzy, którzy nie wyrażali zgody na jej udział w jakichkolwiek czynnościach procesowych. Jak zaznacza rzecznik, prokuratura uzyska wyniki badań lekarskich, szczególnie te, które pokażą jaki był stan zdrowia kobiety, gdy została umieszczona w szpitalu. Przebywa ona w placówce pod asystą policją, co ma zapobiec jej samowolnemu oddaleniu się.

W toku czynności wykonywanych na terenie mieszkania, w którym odbył się poród, ujawniono substancje wskazujące na to, że są narkotykami. W związku z tymi substancjami zatrzymano na okres 48 godzin konkubenta matki dziecka, 29-letniego mężczyznę, mieszkańca Szczecinka. 

O sprawie pisaliśmy w artykułach: [WIDEO] Znaleziony noworodek został przewieziony do Koszalina. Policja zatrzymała jego matkę

[WIDEO] Noworodek porzucony przy garażach na ulicy Armii Krajowej. Trwa walka o jego życie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: