[WIDEO] Znaleziony noworodek został przewieziony do Koszalina. Policja zatrzymała jego matkę

  • KW
  • 2017-10-10 14:28:13
[WIDEO] Znaleziony noworodek został przewieziony do Koszalina. Policja zatrzymała jego matkę
  • Foto: TV Gawex

Powracamy do bulwersującej sprawy porzucenia noworodka przy garażach na ulicy Armii Krajowej. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło we wtorek (10.10) rano, gdzie przy garażach małżeństwo znalazło leżącego chłopca, całego we krwi, z odciętą niedawno pępowiną. Para od razu poinformowała służby, które natychmiast udzieliły pomocy dziecku oraz rozpoczęły poszukiwania matki. Zakrwawiony parapet oraz elewacja od razu doprowadziły policjantów do jednego z mieszkań w bloku znajdującym się tuż przy miejscu odnalezienia noworodka.

Noworodek po trafieniu do karetki pogotowia musiał być reanimowany. Na szczęście udało się przywrócić mu czynności życiowe. Aktualnie został przewieziony do szpitala specjalistycznego w Koszalinie. Dziecko trafiło do szpitala w stanie bardzo ciężkim, zagrożenia życia. Jest transportowane do szpitala w Koszalinie na oddział intensywnej opieki noworodkowej. W momencie kiedy noworodek opuszczał szczecinecki szpital jego stan był stabilny, jednak niebezpieczeństwo zagrożenia życia istnieje cały czas - informuje nas dr Marek Ogrodziński, dyrektor ds. medycznych Szpitala w Szczecinku.

Matka dziecka przebywa również w szpitalu, na szczecineckim oddziale ginekologiczno-położniczym. Całą sprawą zajęła się prokuratura, która wyjaśnia okoliczności zdarzenia oraz zbiera dowody. Poniżej przedstawiamy relację kobiety, która znalazła noworodka.

Komentarze (1)

ola 2017-10-10 18:14

Biedna kobieta, coś strasznego musiało wydarzyć się w jej życiu, że to zrobiła .

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: