Lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych

  • KW
  • 2017-10-10 09:53:15
Lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych
  • Foto: KPP Szczecinek

W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa dzieci, szczecineccy policjanci cały czas spotykają się z najmłodszymi. Mundurowi podczas spotkań przypominają dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjantka Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku wspólnie z przedstawicielem szczecineckiego sanepidu odwiedziła milusińskich z Przedszkola Niepublicznego „Krasnoludek” w Szczecinku. Podczas spotkania policjantka przypomniała przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze z wykorzystaniem miasteczka edukacji drogowej. Dzięki planszy, piankowym samochodom i znakom drogowym stworzono sytuacje, w których maluchy musiały pokazać bezpieczne zachowania na drodze. W trakcie spotkania dzieciom omówiono kolory sygnalizacji świetlnej oraz podstawowe znaki drogowe, które powinny już znać. Milusińscy dzięki zabawie edukacyjnej utrwalały prawidłowe zachowania się w ruchu drogowym, tj. bezpieczne poruszanie się drodze, czy przechodzenie przez przejście dla pieszych - relacjonuje sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku.

Mundurowi cały czas będą spotykać się z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu, dzięki czemu podniesie się świadomość dzieci na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: