Wielkie skakanie w Barwicach

  • KW
  • 2017-10-09 12:03:17
Wielkie skakanie w Barwicach
  • Foto: TV Gawex

Za nami kolejna edycja imprezy „Wielkie skakanie w małych Barwicach”. W miniony piątek (06.10) w hali sportowej przy ulicy Moniuszki zorganizowano integracyjny konkurs skoku wzwyż, w którym udział wzięło 11 uczestników. Wśród nich byli zarówno sportowcy pełnosprawni, jak i Ci zmagający się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Barwice już po raz 12 zorganizowały Ogólnopolski Halowy Konkurs Skoku Wzwyż. Co roku na te zawody zjeżdżają się najlepsi polscy lekkoatleci, startujący w tej dyscyplinie. Staramy się do Barwic każdego roku ściągnąć czołówkę najlepszych skoczków wzwyż (...). Przede wszystkim jest to też konkurs integracyjno-pokazowy, jedyny w kraju, uważany przez samych skoczków za najlepszy halowy konkurs wzwyż. Siłą jest to, że jednocześnie rywalizują skoczkowie niepełnosprawni ze skoczkami pełnosprawnymi - mówi nam Mariusz Kieling, organizator wydarzenia.

Konkurs, który zorganizowano w piątkowy wieczór, rozpoczął się o godzinie 18. W barwickiej hali sportowej wystartowało łącznie 11 zawodników. Trzeba podkreślić, że nie zawiedli również kibice, którzy licznie pojawili się na zawodach. W ten dzień, w Barwicach można było wyczuć niesamowitą atmosferę. A zaczęło się niewinnie i prosto, gdyż sam byłem skoczkiem wzwyż i marzyłem przez wiele lat, żeby zorganizować coś wielkiego. Na szczęście udało się, a konkurs każdego roku ma coraz większą rangę i poziom - dodaje nasz rozmówca.

Już dzisiaj (09.10) w bloku TV Gawex "Działo się" będą mogli Państwo zobaczyć pełną relację z tych zawodów, a już w najbliższym odcinku programu Sektor Sportowy wyemitujemy wywiad, jaki podczas imprezy w Barwicach przeprowadziliśmy z Maciejem Lepiato, dwukrotnym mistrzem paraolimpijskim w skoku wzwyż. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: