Są małżeństwem od ponad 60 lat

  • KW
  • 2017-10-06 14:44:22
Są małżeństwem od ponad 60 lat
  • Foto: UM Świdwin

Niezwykła uroczystość odbyła się 6 października w świdwińskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Państwo Zofia i Zenon Pytli obchodzili 60. rocznicę ślubu, czyli Diamentowe Gody. Był to nawet nieco spóźniony jubileusz, bo w świetle prawa są małżeństwem od 61 lat, a ślub kościelny zawarli jeszcze o rok wcześniej.

Pani Zofia pochodzi z województwa lubelskiego, pan Zenon z ówczesnego województwa poznańskiego. Przyjechali wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem w 1945 roku do miejscowości Słonowice. Pobrali się w 1956 roku. Wychowali czworo dzieci – jedną córkę i trzech synów. Oboje ciężko pracowali, aby zapewnić byt licznej rodzinie – pan Zenon w świdwińskim Państwowym Ośrodku Maszynowym, a pani Zofia w firmie „Luxpol” i w Urzędzie Gminy. Dwaj synowie byli żołnierzami zawodowymi, obecnie przebywają już na emeryturze. Jeden z synów zmarł 2 lata temu. Doczekali się także dwóch wnuczek i czterech wnuków.

Podczas uroczystości państwo Pytlik odnowili małżeńską przysięgę. Burmistrz Jan Owsiak wręczył im w imieniu prezydenta RP Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz życzył wiele szczęścia na kolejne lata życia.

info: UM Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: