Rekrutują do straży miejskiej. Ja wygląda praca i jakie trzeba spełnić warunki?

  • KW
  • 2017-10-06 07:54:16
Rekrutują do straży miejskiej. Ja wygląda praca i jakie trzeba spełnić warunki?
  • Foto: TV Gawex

Zostań strażnikiem miejskim w Szczecinku. Ogłoszono kolejny nabór do Straży Miejskiej w Szczecinku, ponieważ poprzedni nie został rozstrzygnięty.

Kogo może zainteresować ta oferta pracy? Posiadasz obywatelstwo polskie, masz ukończone 21 lat i przynajmniej średnie wykształcenie. Jeśli korzystasz z pełni praw publicznych, masz nienaganną opinię i nie byłeś karany sądownie oraz masz uregulowany stosunek do służby wojskowej, ta oferta skierowana jest do Ciebie. Straż Miejska zachęca zatem do składania podań o przyjęcie, przypomina też o złożeniu kompletu dokumentów, które są warunkiem przejścia do następnego etapu rekrutacji.

Kolejnym szczeblem naboru jest test sprawności fizycznej, który rozpoczyna bieg na 1000 metrów. Osoby, które osiągną czas 4,25 i lepszy biorą udział w dalszej rywalizacji gdzie badana jest zdolność motoryczna kandydatów. Przyszli strażnicy muszą podciągnąć się na drążku, odpowiednio daleko rzucić piłką lekarską, następnie wykonać tzw. brzuszki.
Po przejściu tego etapu jest test z wiedzy ogólnej, wykazanie się znajomością pracy z komputerem, proste dyktando i rozmowa kwalifikacyjna. Na koniec kandydat otrzymuje skierowanie na badania lekarskie. Pierwsza umowa o pracę jest zawierana na rok. W tym czasie strażnik przechodzi szkolenie podstawowe dla strażników, odbywa praktykę i gdy pozytywnie zda egzaminy, jego umowa zostaje przedłużona.

Dlaczego praca w Straży Miejskiej w Szczecinku jest atrakcyjną ofertą? Strażnik jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę, co gwarantuje godziwe warunki pracy, wypłatę zawsze o czasie, prawo do zaplanowania urlopu. Każdy pracownik ma możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego. Udzielana jest pomoc strażnikom podejmującym studia. Mają możliwość rozwijania się poprzez udział w różnego rodzaju kursach i szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe. Biorą udział w różnego rodzaju zawodach sportowych. Dbając o swoją kondycję mogą bez ograniczeń korzystać z siłowni. W czasie wolnym funkcjonująca komisja socjalna organizuje ogniska, spływy kajakowe i inne aktywne formy wypoczynku, które mają ogromny wpływ na właściwe relacje w pracy.

Praca strażnika miejskiego to głównie praca w rejonie na rzecz społeczności lokalnej. To dbałość o czystość i estetykę miasta, dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców, ich prawo do spokoju, uszanowania norm prawnych i ogólnie przyjętych norm społecznych. Strażnicy biorą czynny udział w życiu miasta, zawsze obecni są we wszystkich imprezach sportowych, koncertach, piknikach, rajdach, które odbywają się w mieście. Zabezpieczają również wycinki drzew, różnego rodzaju awarie. Służą pomocą, radą, wspierają różnego rodzaju akcje charytatywne. Są obecni w szkołach, przedszkolach, na przejściach dla pieszych w drodze do szkoły. Współpracują z wieloma urzędami, instytucjami i organizacjami. W pracy strażnika nie ma monotonii, każdy dzień stawia nowe wyzwania, do rozwiązania są nowe problemy. Jednak cała uwaga jest zawsze skupiona na zapewnieniu porządku i bezpieczeństwa mieszkańców we wszystkich obszarach życia publicznego. Jeśli interesuje Ciebie praca na stanowisku strażnika miejskiego, zapraszamy. Jeśli masz pytania, wątpliwości to przyjdź lub zadzwoń. Do zobaczenia - podsumowuje i zaprasza Jolanta Siemaszko, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Szczecinku.

Komentarze (1)

Sobotni spacerowicz 2017-10-07 09:24

Dlaczego praca w Straży Miejskiej w Szczecinku jest atrakcyjną ofertą? Strażnicy idąc we dwóch w sobotni poranek, tak jak dziś o 8.30 na Placu Wolności mogą swobodnie IE pospacerować. Jeden gryzie ziarna słonecznika wypluwa łupinki na chodnik, drugi z lewą ręką w kieszeni prawą trzyma telefon i rozmawia. Chcesz mieć płatności spacerki w sobotni spokojny poranek? Startujemy do straży miejskiej :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: