Pomost przy zamku. Powstaje druga kondygnacja

  • KW
  • 2017-10-05 11:54:06
Pomost przy zamku. Powstaje druga kondygnacja
  • Foto: TV Gawex

Trwa budowa dwupoziomowego pomostu przy Centrum Konferencyjnym ZAMEK. Jak podaje szczecinecki ratusz, prace idą zgodnie z harmonogramem, a aktualnie trwa szalunkowanie drugiej kondygnacji obiektu.

Budowa pomostu rozpoczęła się w połowie kwietnia br. Od tamtego czasu roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem. Prace są stale kontrolowane przez inspektorów z wydziału inwestycyjnego Urzędu Miasta. Otrzymałem informację, że są oni zadowoleni z tempa prac oraz ich jakości. To bardzo dobra wiadomość - przyznaje Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy UM w Szczecinku. Obecnie pierwsza kondygnacja pomostu jest już gotowa, trwa natomiast szalunkowanie drugiej. Prace dotyczące wylewek, betonu, żelbetonu są zakończone w 60-70 procentach. Przed nami kolejny etap, a mianowicie deski, które pojawią się na pomoście. Przyszły rok to prace wokół pomostu, mała architektura, ławki, nasadzenia - dodaje nasz rozmówca. Podczas tej inwestycji, też w przyszłym roku, rozebrany zostanie tak zwany pomost "T" przy ulicy Pileckiego.

Przypomnijmy, pomost na Trzesiecku zbudowany jest z 60 pali wbitych w dno jeziora, a także z elementów stalowych, betonu i stali. Przetarg na wykonanie tej inwestycji wygrała firma Hydrobud z Ustronia Morskiego, która obiekt wybuduje za niespełna dwa miliony złotych. Zakończenie prac przewidziane jest na czerwiec 2018 roku.

Pomost przy zamku. Powstaje druga kondygnacja

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: