„Thake a photo” – międzynarodowo w Drawsku Pomorskim

  • KW
  • 2017-10-04 14:32:02
„Thake a photo” – międzynarodowo w Drawsku Pomorskim
  • Foto: Powiat Drawski

W dniach 19 – 25 września 2017 r. uczniowie Liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim wzięli udział w projekcie fotograficznym zorganizowanym przez „Klub Sportowy Orliczek” w Drawsku Pomorskim. Projekt miał nazwę „Take a photo" i wzięli w nim udział wolontariusze z różnych krajów, takich jak Włochy, Turcja, Hiszpania i Litwa. Zagraniczni goście zostali ugoszczeni w polskich domach.

Uczestnicy spędzali czas na różnego rodzaju warsztatach i zajęciach. Odbyło się spotkanie z Leszkiem Paradowskim, drawskim fotografem, podczas którego uczniowie podziwiali jego zdjęcia. Oprócz tego odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim i przeprowadzili z nimi zajęcia, głównie gry i zabawy. W ramach integracji wolontariusze stoczyli ze sobą bój w strzelaniu z łuku, a także rozegrali grę miejską w Drawsku Pomorskim. Mieli do wykonania wszelkiego rodzaju zadania, gdzie w grę wchodziła interakcja z mieszkańcami miasta, a głównym warunkiem zabawy był brak pomocy ze strony polskich uczestników projektu.

Uczniowie liceum zapoznali się z kulturami różnych narodowości oraz mieli okazję pokazać własną, podczas wieczorków kulturowych, z których wyszli bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia. W projekcie wzięli udział: Kinga Wiśniewska, Zosia Zbożnik, Marysia Oziero i Michał Lewandowski.

info: Powiat Drawski

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: