Nowa poradnia chirurgiczna, ale bez chirurga dziecięcego

  • KW
  • 2017-10-02 14:21:46
Nowa poradnia chirurgiczna, ale bez chirurga dziecięcego
  • Foto: TV Gawex

W Szczecinku nie będzie chirurga dziecięcego - to ostateczna odpowiedź na pytania wielu mieszkańców, a przede wszystkim rodziców. W praktyce oznacza to, że jeśli na przykład dziecko złamie rękę na placu zabaw, pomocy będzie musiało szukać w Koszalinie lub Pile.

W ostatnich dniach pojawiały się informacje dotyczące chirurgi dziecięcej, a dokładniej braku takiego oddziału w szczecineckim szpitalu. Trzeba tutaj zaznaczyć, że chirurgii dziecięcej z różnych przyczyn w Szczecinku nigdy nie było i nie będzie, gdyż zwyczajnie miasta na to nie stać. Szczecinka nie stać ani organizacyjnie, ani finansowo na uruchomienie takiego oddziału. Nie ma również potrzeby wynikającej z mapy potrzeb zdrowotnych kraju (...). Dzieci są zaopatrywane na bieżąco - wyjaśnia Radosław Niemiec.

Brak takiego oddziału nie oznacza jednak, że szczecinecki szpital stoi w miejscu i nie poprawia jakości świadczonych usług. Lada moment pacjenci przyjmowani będą w świeżo wyremontowanej poradni chirurgicznej. To nowa poradnia spełniająca wszelkie standardy przyjęć pacjentów, posiadająca między innymi nowoczesną salę zabiegową, gabinet przyjęć lekarskich czy systemy informatyczne - dodaje nasz rozmówca. W dotychczasowej poradni chirurgicznej rocznie realizowanych jest około 9-10 tysięcy porad. Szpital po otwarciu nowej poradni zamierza też zwiększyć ilość przyjęć, gdyż takie są potrzeby pacjentów. Poradnia zlokalizowana jest w obiektach szpitalnych, a koszt jej powstania to około 700 tysięcy złotych. 

Ponadto od 1 października w wyniku zmian ustawowych, w ramach struktur szpitala, działa nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Pacjenci przyjmowani są w budynku przy ulicy Kilińskiego 7, tak jak to odbywało się dotychczas. Najważniejsza informacja dla mieszkańców jest taka, że z perspektywy pacjenta nic się nie zmienia. Z drobnymi problemami nadal będzie się można zgłaszać do specjalistów w godzinach nocnych oraz dniach wolnych od pracy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: