Rozpoczęły się VII Dni Kultury Chrześcijańskiej

  • KW
  • 2017-09-29 14:03:39
Rozpoczęły się VII Dni Kultury Chrześcijańskiej
  • Foto: TV Gawex

W miniony czwartek (28.09) w Muzeum Regionalnym w Szczecinku odbyła się kolejna wystawa. Tym razem były to prace Jerzego Nowosielskiego nawiązujące do architektury sakralnej. Wydarzenie było także inauguracją siódmych Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku, które potrwają do końca października. Tradycyjnie w ramach tego projektu zaplanowano szereg wydarzeń promujących właśnie twórczość i kulturę chrześcijańską.

„Przestrzeń Boga według Jerzego Nowosielskiego” to tytuł wystawy, która odbyła się w szczecineckim muzeum. Wernisaż składał się z prac nawiązujących w swojej tematyce do architektury sakralnej. Autorką wystawy była Sonia Kądziołka. Czwartkowa wystawa to zestawienie projektów rysunków z fotografiami, realizacjami oraz prezentacją multimedialną. Zostały na niej wyszczególnione konkretne kręgi tematyczne, takie jak abstrakcje, które szczególnie były cenione przez Jerzego Nowosielskiego, a także uwzględnienie proporcji i ustawienia człowieka w przestrzeni sakralnej.

Wernisaż był także inauguracją siódmych Dni Kultury Chrześcijańskich, które potrwają przez najbliższy miesiąc. W programie wydarzenia zaplanowano tradycyjnie wiele ciekawych wystaw, koncertów i projekcji filmowych oraz spotkań w szczecineckich kościołach. Plan został skomponowany tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń znajdą Państwo poniżej.

Organizatorem tego wydarzenia jest Akcja Katolicka, szczecineckie parafie, domowy kościół, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana oraz SAPiK.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: