Kolejne boksy w szczecineckim schronisku wyremontowane

  • KW
  • 2017-09-28 13:28:10
Kolejne boksy w szczecineckim schronisku wyremontowane
  • Foto: TV Gawex

Udało się już wyremontować połowę pomieszczeń - boksów w szczecineckim schronisku dla zwierząt. Dzięki temu czworonogi od kilku miesięcy mieszkają w pięknych i schludnych apartamentach, a wszystko jest pomysłem kierownik obiektu Danuty Kadeli, która chce zwykłe i szare boksy zamienić na przytulne, kolorowe i ładnie wyglądające pomieszczenia.

Pomysł na poprawę warunków w szczecineckim schronisku pojawił się kilka miesięcy temu. Danuta Kadela, kierownik, zorganizowała zbiórkę starych i nieużywanych płytek ceramicznych. Dzięki szybkiej odpowiedzi na ten apel i zainteresowaniu ludzi dobrej woli, dotychczas udało się wyremontować już połowę pomieszczeń. Szare, smutne boksy zamieniły się w prawdziwe apartamenty, wyłożone kolorową glazurą. 16 boksów jest już gotowych, są zamieszkałe przez psy, wykafelkowane. Dzięki temu zwierzęta nie siedzą w brudnych i obskurnych ścianach. Płytki są łatwe do dezynfekcji i cieszą oko - przyznaje w rozmowie z nami Danuta Kadela, kierownik schroniska. Dzięki wyremontowanym boksom zwierzęta przebywające w schronisku poczują namiastkę domowego klimatu. Odnowione pomieszczenia to również korzyść dla pracowników schroniska, gdyż łatwiej sprzątać taki boks. Schronisko malowane było w 2013 roku na wniosek Powiatowego Lekarza Weterynarii i taka sama decyzja czekałaby obiekt teraz. Stwierdziłam, że malowanie nie ma sensu, gdyż ono wygląda fajnie przez tydzień. Mimo zmywalnej farby, psy brudziły, drapały i gryzły. Wyglądało to niechlujnie, a teraz wszystko prezentuje się rewelacyjnie - dodaje nasza rozmówczyni.  

Oczywiście plan jest taki, żeby sukcesywnie odnawiać kolejne boksy dla zwierząt. Dzięki hojności ludzi, którzy przekazali materiały budowlane, być może uda się nawet przeprowadzić remont w całym schronisku. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy odpowiedzieli na mój apel. Dostaliśmy tyle glazury i terakoty, że uda nam się prawdopodobnie w pierwszej części budynku wykonać korytarz. Do akcji włączyły się też szczecineckie sklepy. Nawet nie marzyłam, że to się uda i spotka z pozytywnym odzewem - przyznaje D. Kadela.

Psy, które przebywają w  wyremontowanych boksach oswajają się z warunkami domowymi, dzięki czemu w przypadku adopcji będzie im łatwiej zaaklimatyzować się w mieszkaniach nowych właścicieli. Dlatego też zachęcamy Państwa do adopcji zwierząt ze schroniska i poznawania ich historii w naszym programie "Dom poszukiwany", emitowanym w każdy czwartek w TV Gawex.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: