Droga do Mosiny i ulica Koszalińska - aktualne inwestycje powiatu szczecineckiego

  • KW
  • 2017-09-28 11:41:05
Droga do Mosiny i ulica Koszalińska - aktualne inwestycje powiatu szczecineckiego
  • Foto: TV Gawex

Przebudowa drogi w Mosinie i ulicy Koszalińskiej – to kolejne inwestycje drogowe, do których przymierza się powiat szczecinecki. Obecnie pierwsze zadanie jest na etapie kończenia procedury przetargowej, z kolei druga inwestycja czyli przebudowa ulicy Koszalińskiej jest na etapie składania wniosku o dotacje z narodowego programu przebudowy dróg lokalnych.

Powiat szczecinecki już niedługo przystąpi do kolejnego etapu realizacji zadania przebudowy drogi w Mosinie. Zakończyła się właśnie procedura przetargowa, a pierwsze prace powinny ruszyć już lada dzień. Termin ukończenia tego przedsięwzięcia to koniec października bieżącego roku. Drugi etap zakłada m.in. poszerzenie drogi z 3 metrów do 5,5 m oraz przebudowanie dwóch mostów.

Kolejną i równie ważną inwestycją do realizacji jest przebudowa ulicy Koszalińskiej. Niestety, pierwszy przetarg na to zadanie został unieważniony, gdyż jedyna oferta, która wpłynęła była znacznie wyższa od przeznaczonej kwoty na ten cel w budżecie. Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę ulicy Koszalińskiej od ulicy Myśliwskiej do drogi krajowej nr 11. Niestety w budżecie mieliśmy 870 tys. zł., a jedna oferta, która wpłynęła, opiewała na ponad milion złotych. Musieliśmy unieważnić ten przetarg i ogłosiliśmy kolejny - mówi nam Starosta Szczecinecki, Krzysztof Lis i zaznacza, że coraz częściej zdarza się, że do przetargów wpływają jedna, dwie oferty, a nie tak jak kiedyś po pięć, sześć, a nawet więcej.

Jaki będzie rezultat drugiego przetargu? Jeszcze nie wiadomo. Możliwe, że zadanie będzie droższe, dlatego też Starostwo Powiatowe w Szczecinku złożyło wniosek do narodowego programu przebudowy dróg lokalnych o dotację na ten cel. Do 15 września było składanie wniosków do wojewody zachodniopomorskiego (...). Złożyliśmy na ulicę Koszalińską, wtedy można dostać do 50% dofinansowania i być może wówczas zmieścimy się z tym co mamy. Ważniejsze jednak dla mnie zadanie to przebudowa drogi od ulicy Karlińskiej, przez Trzesiekę aż do ronda ze skrzyżowaniem z drogą nr 172 -  przyznaje starosta. Zadanie to zostało oszacowane na 7 mln 200 tys. zł. Jak poinformował Krzysztof Lis, można dostać 50% dofinansowania, ale nie więcej niż 3 mln zł. Jeśli ta inwestycja znalazłaby się na liście rządowej to przetarg na to zadanie mógłby odbyć się w styczniu 2018 roku. Starosta szczecinecki podpisał także w tej sprawie list intencyjny z burmistrzem miasta Szczecinek o wsparcie w wysokości 1,5 mln zł. Reszta kwoty pochodziłaby ze środków powiatu szczecineckiego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: