Drawsko Pomorskie. Dzieci jadły surowe mięso, były kopane i rzucane - nowe zarzuty dla matki i jej konkubenta

  • KW
  • 2017-09-27 11:46:15
Drawsko Pomorskie. Dzieci jadły surowe mięso, były kopane i rzucane - nowe zarzuty dla matki i jej konkubenta
  • Foto: TV Gawex

Sprawa sięga początku 2016 roku, kiedy to do szpitala trafił kilkuletni chłopiec w krytycznym stanie. Wówczas 26-letnia matka sama wezwała pogotowie po tym, jak chłopiec uskarżał się na ból w klatce piersiowej i ogólne złe samopoczucie. Ostatecznie został przetransportowany do szpitala w Koszalinie, gdzie lekarze zaczęli podejrzewać pobicie. W tym samym czasie matka zgłosiła na policję pobicie jej syna przez kolegów, jednak nie potrafiła określić, o których rówieśników chodzi. Policjanci zachowali czujność i rozpoczęli dochodzenie, zlecili także przebadanie pozostałej dwójki dzieci kobiety. Okazało się, że one również mogły być bite.

Matka i jej konkubent mieszkali w hostelu prowadzonym przez Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim. Katarzyna W. i jej dzieci byli objęci nadzorem kuratora sądowego, opieką psychologiczną i pedagogiczną. O stanie chłopca i prawdopodobnym pobiciu policję poinformowali lekarze. Ostatecznie kobieta i jej konkubent zostali zatrzymani, a prawie rok po zdarzeniu otrzymali zarzuty znęcania się nad dziećmi. Kara była niewspółmierna do okrucieństwa i winy podejrzanych, a śledztwo prowadzono pobieżnie. Nie sprawdzono, w jaki sposób powstały tak rozlegle obrażenia chłopców, zagrażające życiu. Konieczne było uzupełnienie dowodów – tłumaczy PAP swoją decyzję z lutego Zbigniew Ziobro, który polecił wycofanie z sądu aktu oskarżenia przeciwko Katarzynie W. i Markowi K., którzy mieli odpowiedzieć wyłącznie za znęcanie się nad chłopcami.

Postępowanie przeniesiono do wyższej rangą Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, która od marca br. przesłuchała 50 dodatkowych świadków, w tym lekarzy zajmujących się dziećmi. Jak podaje Łukasz Starzewski z Polskiej Agencji Prasowej, z ich zeznań jednoznacznie wynikało, że 6-letni Marcel przeżył tylko i wyłącznie dzięki pomocy w szpitalu i licznym operacjom ratującym życie. Miał rozległe obrażenia wewnętrzne wskutek bicia i gwałtu. Teraz kobieta i mężczyzna otrzymali nowe zarzuty i odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa 6-letniego chłopca. Mężczyzna usłyszał dodatkowo zarzut gwałtów ze szczególnym okrucieństwem na 6-latku i jego starszym o dwa lata braciszku.

Według ustaleń śledztwa chłopcy byli brutalnie bici pięściami, pasem i różnymi przedmiotami, kopani, rzucani o meble i o ściany. Matka ze swoim konkubentem przetrzymywała synów przez wiele godzin w wannie zimną wodą, zmuszała ich do jedzenia surowego mięsa i potraw z pikantnymi przyprawami, a także zlizywania z podłogi jogurtu. Wozili też oni chłopców w bagażniku samochodu, kazali im przez wiele godzin klęczeć z podniesionymi rękami i biegać nocami po polu - podaje PAP.

Katarzynie W. i Markowi K. grozi teraz nawet dożywocie.

Komentarze (14)

Anonim 2017-09-27 15:29

Biedne dzieci co za bestie jak można zrobić taka krzywdę własnym dzieciom to nie matka to potwór!!!

Mariusz 2017-09-27 17:34

Co za sucze... szok.dozywocie

JacaPraca 2017-09-27 18:28

GO HA GO HA GO HA: 3,00zł

kama 2017-09-27 20:54

skurw...... wszyscy którzy w jaki kolwiek sposób znęcają nad dziećmi powinni być surowo karani. to najgorsze okrucieństwo. i pokaleczenie psychiki dziecka. które te rany będzie miło już do końca życia. Wiem bo sama byłam bitym dzieckiem. bardzo bitym. ból jaki powodują skórzane paski jest niczym skalpowanie nie życzę nikomu. a takie małe istotki powinno się chronić uczyć i pokazywać czym jest szacunek i nasza własna godność. matka nie człowiek potwór

gdybym to ja decydowała, towysłała bym i 2017-09-27 22:26

nie wierzę,że to się dzieje w XXI wieku.

gość 2017-09-28 06:59

Jezu, biedne dzieci, kara śmierci dla zwyrodnialca i więzienie dla wyrodnej baby której nie nazwę matką, nie mogę uwierzyć że można być taką bestią, jestem zszokowana okrucieństwem ludzi, skąd ta przemoc coraz większa?

anonim 2017-09-28 08:00

Skur..**syny

OLA 2017-09-28 13:18

PSYCHICZNI LUDZIE .Ale czy ośrodek w którym mieszkali ,oraz Pani psycholog,kurator,pedagog nagle OŚLEPLI nikt niczego nie zauważył.WŁAŚNIE TAK DZIAŁA POLSKIE PRAWO.

Anton 2017-09-28 15:19

Powinni wprowadzic w Polsce kare smierci! Nie ma slow ktore opisalyby barbarzynstwo ktorego dopuscili sie ci ludzie.

Kasia 2017-09-28 18:54

Zabila bym ku**e zabila bez skrupułów . To samo bym zrobila.

An 2017-09-28 20:16

Obedrzeć ze skóry sk**wieli, posypać solą i patrzeć jak zdychają.

macias 2017-09-29 12:42

w więzieniu zostanie doceniony za zasługi

Jerzy 2017-09-29 18:05

B E S T I E !!!

Edyta 2017-10-02 00:26

Zrobić to samo!!!!! Niech beda bici i gwalceni!! A na rany wysypac sól... a gdy sie trochę zagoja to powtórka z rozrywki!! Raz, drugi i trzeci... i by muchy nie skrzywdzili!! Wrrr az sie gotuje w czlowieku!! Jak można skrzywdzić własne Dziecko!!!! Nawet zwierzęta tak nie robią!! Tam gdzie potrzeba pomocy nie zostanie dana dopoki nie stanie sie tragedia!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: