Rywalizowali w słuchaniu języka angielskiego - II edycja międzyszkolnego konkursu Are You Listening?

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-09-27 10:18:22
Rywalizowali w słuchaniu języka angielskiego - II edycja międzyszkolnego konkursu Are You Listening?
  • Foto: TV Gawex

W Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym mieszczącym się przy ul. Klasztornej odbył się II Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego „Are You Listening”, weryfikujący umiejętność rozumienia ze słuchu. W rozgrywkach udział wzięli uczniowie z siedmiu szczecineckich szkół średnich. Jak się okazało poziom zmagań był bardzo wyrównany, gdyż laureatów na podium dzieliły pojedyncze punkty.

Nie od dziś wiadomo, że podręcznikowa nauka języka angielskiego nie zawsze sprawdza się w naturalnym środowisku rodowitych Anglików, Amerykanów czy innych obcokrajowców. Stąd też narodziła się idea dzisiejszego konkursu międzyszkolnego skierowanego do młodzieży ponadgimnazjalnej, który odbył się w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym. Dzisiejszy konkurs miał za zadanie weryfikację umiejętności językowych nabytych niekoniecznie w szkolnych ławkach. Dzisiaj obchodzimy Europejski Dzień Języków, który przypada właśnie na 26 września. W związku z tym postanowiłam zorganizować drugą edycję konkursu. Wzięło w nim udział 7 szkół ze Szczecinka, po czterech uczniów z każdej szkoły - powiedziała Kornelia Jaczewska nauczyciel języka angielskiego w PLO.

Pomimo iż jest to druga edycja tego konkursu cieszy się on sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. Zasady konkursu były pozornie proste Uczniowie musieli interpretować nagrania audio i audiowideo, z kolei odpowiedzi umieszczać w specjalnie przygotowanym arkuszu zadań, który stworzony został pod te nagrania. Uczniowie często oglądają różne rzeczy na YouTubie, są to filmiki pewnie bardziej zabawne niż edukacyjne. Natomiast nagrania, które były zaprezentowane w postaci video i w MP3 to były fragmenty programów telewizyjnych, popularnych show, wiadomości z CNN oraz takie naturalne konwersacje np. dziecka z osobą dorosłą - dodała nasza rozmówczyni. Przy przyznawaniu punktów jury brało pod uwagę przede wszystkim poprawność odpowiedzi oraz prawidłowy zapis ortograficzny. Przy ogłoszeniu wyników zaznaczono, że poziom konkursu był bardzo wyrównany i tylko pojedyncze punkty decydowały o kolejności na podium.

Czwarte miejsce zajęła Zuzanna Siegert z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego. Trzecią lokatę zajął Filip Aleksandrowicz ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO. Na drugim miejscu uplasowała się Stefani Gregorczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety. Tegorocznym zwycięzcą został Antoni Małecki z Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO. Na pytanie jak wyglądały przygotowania do konkursu, wszyscy laureaci zgodnie stwierdzili, że właśnie poprzez internet m.in. oglądając filmy w języku angielskim, słuchając angielskich przebojów czy zwyczajnie czytając książki w tym języku. Okazuje się, że dzisiejszej dobie  nauczyciele czują na sobie małą presję gdyż niejednokrotnie uczniowie zaskakują swoją wiedzą. Muszę bardzo uważać na nich czy już mnie nie przerośli, bo obawiam się, że po prostu ich wiedza i umiejętności są tak wysokie, że muszę bardzo uważać i samemu się mocno przygotowywać żeby jeszcze dać im radę – powiedział Bernard Kowalczyk, nauczyciel języka angielskiego w STO, opiekun laureatów 1 i 3 miejsca. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Organizatorzy zapowiadają, że kolejna edycja konkursu już w przyszłym roku. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: